Riteriai. Ar greta mūsų esama riterių?


Musu dienų riteris. Šiu laikų riteris. Ar siais laikais yra riteriu. Šių laikų riteriai. Rašinys apie riterius. Šių dienų riteris. Ar greta musu yra riteriu. Riteriai siais laikais. Šių dienų riteriai. Riterio kodeksas.

Kai išgirstame žodį riteris, iš karto pagalvojame apie praeitį, princeses, kovas kardais. Kvepia viduramžiais. Riteriai, karžygiai, didvyriai. O ar yra riterių xxi amžiuje ? Šiais laikais įspūdingas pilis pakeitė didingi dangoraižiai, princeses – turtingų tėvelių dukrelės, o naktines serenadas po langais – triukšmingi koncertai ir vakarėliai iki paryčių. Tačiau išliko šis tas daugiau. Tai nerašytas riterio garbės kodeksas. Šis kodeksas atkeliavo iš viduramžių, iš tų laikų, kai dar gyveno tikri riteriai. Ar girdėjote išsireiškimą – kelių riteriai ? Ne, tai ne šarvais pasidabinę karžygiai, keliaujantys keliais ir keleliais. Tai eiliniai lietuvos žmonės, turintys garbės kodeksą širdyse. Jie keliuose elgiasi džentelmeniškai. Niekada neiššoks prieš tavo automobilį, jo be reikalo nelenks, neskuos gatvėmis milžinišku greičiu. Be abejo, pamatę, jog kas nors turi problemų dėl savo geležinio žirgo, sustos ir padės. Štai kokie šaunūs tie kelių riteriai.

Šiais laikais įspūdingas pilis pakeitė didingi dangoraižiai, princeses – turtingų tėvelių dukrelės, o naktines serenadas po langais – triukšmingi koncertai ir vakarėliai iki paryčių. Tačiau išliko šis tas daugiau. Tai nerašytas riterio garbės kodeksas.

Jie keliuose elgiasi džentelmeniškai.

Gyvenime yra ir daug sudėtingesnių dalykų nei būti džentelmenu kelyje. Tai donorystė. Ar kas pasidomi, kiek keliuose įvyksta autoįvykių, kiek yra sužeistų, kuriems skubiai reikalingas kraujo perpylimas ? Juk yra kraujo rūšys, kurių atsargomis turi būti aprūpintos ligoninės. Tačiau, ar taip yra ? Nežinau, ar už kraują mokama. O jeigu ne? Kas norės duoti savo kraujo veltui ? Turbūt tik tikri didvyriai, aukojantys dalį savęs, kad būtų išgelbėta kieno nors gyvybė. Jie nenori garbės, pavardės paskelbimo laikraščių pirmuosiuose puslapiuose. Tai nematomi žmonės, gelbstintys gyvybes.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (361 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kamile111
  • Riteriai. Ar greta mūsų esama riterių?
    9 - 4 balsai (-ų)
Riteriai. Ar greta mūsų esama riterių?. (2011 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/riteriai-ar-greta-musu-esama-riteriu.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 29 d. 09:49
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo