Riterinė literatūra: Kova už gėrį Bedjė „Romane apie Tristaną ir Izoldą“


Riterinė literatūra: Kova už gėrį Bedjė „Romane apie Tristaną ir Izoldą“.


Ž.Bedjė kūrinyje kova už gėrį atsispindi per Tristano buvimą vasalu. Jis yra pagrindinis romano herojus. Tristanas, kaip puikiam riteriui pridera, gerai mokėjo naudotis ginklu, medžioti, buvo tarsi suaugęs su žirgu, stiprus, plačiapetis, ypač pasižymėjo narsa ir drąsa. Viduramžiuose riteriai buvo labai ištikimi savo valdovui ir padarydavo viską, vardan jo gėrio. Šį bruožą galime pamatyti iš Tristano poelgių kūrinyje. Jo tėvas buvo Lonua karalius, tačiau jam mirus, Lonua karaliumi tapo Tristanas. Pirmoji jo kova už gėrį buvo atkovojant savo gimtąją Lonua žemę, kurią užvaldęs buvo tėvą nužudęs vyras. Nieko nebijojęs, tikėdamas Dievu, jis stojo į dvikovą su tėvo žudiku ir jį nugalėjo:

Šia savo kova Tristanas parodė meilę ir ištikimybę savo kraštui. Po šios kovos, riteris grįžo į savo naujuosius namus Kornvalio žemėse ir tapo karaliaus Marko vasalu. Po kiek laiko šalį sudrebino žinia, kad atvyksta Airijos riteris Morholtas. Morholtas - milžinas, nenugalėtas nei vienoje dvikovoje. Jis vyko atsiimti duoklės, kurią buvo pažadėjęs Markas. Apie tai sužinojęs Tristanas siūlė savo pagalbą, taip norėdamas įrodyti savo drąsą ir ištikimybę naujajam karaliui:

Karalius nenorėjo leisti Tristano į kovą, tačiau po ilgų įkalbinėjimų jį išleido. Nepabūgęs Morholto, Tristatas metė jam pirštinę. Jaunuolis stojo į dvikovą. Kova vyko salos gilumoje, kurios nei vienas žmogus negalėjo matyti. Po įtempto laukimo, miestiečiai išvydo Morholto valtį. Jo bendrai juokėsi, tačiau valčiai priartėjus, jie juoktis nebenorėjo. Joje buvo Tristanas, iškėlęs 2 kalavijus. Šia kova jis sumokėjo Kornvalio duoklę.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (999 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kristupas
  • Riterinė literatūra: Kova už gėrį Bedjė „Romane apie Tristaną ir Izoldą“
    10 - 3 balsai (-ų)
Riterinė literatūra: Kova už gėrį Bedjė „Romane apie Tristaną ir Izoldą“. (2019 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/riterine-literatura-kova-uz-geri-bedje-romane-apie-tristana-ir-izolda.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 20 d. 15:27
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema