Ritės induktyvumo ir kondensatoriaus elektrinės talpos nustatymas


Induktyvumo formule. Elektrines rites. Rites induktyvumo formule. Elektrines talpos formule. Rites induktyvumo skaiciavimas. Induktyvumo formules. Talpa ir induktyvumas. Talpos ir induktyvumo matavimas. Rites induktyvumo nustatymas. Kondensatoriaus talpos ir rites induktyvumo nustatymas.

Ritės induktyvumo ir kondensatoriaus elektrinės talpos nustatymas. Nustatyti ritės induktyvumą l ir kondensatoriaus elektrinę talpą c . Priemonės. Darbo metodika ir pagrindinės formulės. Bandymo eiga. Rezultatai. Skaičiavimai. Išvada. Literatūra.

Priemonės: nežinomo induktyvumo ritė, nežinomos talpos kondensatorius, nuolatinės ir kintamos įtampų šaltiniai, voltmetras nuolatinei ir kintamai įtampoms matuoti, ampermetras nuolatinės ir kintamos skintamos srovės, kurios įtampos efektinis didumas uef ir ciklinis dažnis grandinėje, sudarytoje iš nuosekliai sujungtų: varžos r rezistoriaus, induktyvumo l ritės ir talpos c kondensatoriaukiekviena ritė iš vielos, kurios varža r0 priklauso nuo medžiagos prigimties (specifinės varžos ) bei nuo suvyniotos vielos ilgio irgrandinę (1 pav. A) įjungiame į nuolatinės įtampos šaltinį (voltmetras ir ampermetras turi būti skirti nuolatinei įtampai bei srovės stipriui magrandinę (1 pav. B) įjungiame į kintamos įtampos šaltinį (voltmetras ir ampermetras turi būti skirti kintamai įtampai bei srovės stipriui matuoti) ir, išmatavę ief ir uef bei passujungę pav. Pavaizduotą grandinnorint patikrinti, ar teisingai nustatytos l ir c vertės, galime taikyti omo dėsnį grandinės daliai, kurioje yra nuojei išmatuota visa grandinės varža (5 formulė) sutampa su apskaičiuota susipažįstame su matavimo prietaisais, jų matavimo galimybėmis bei jungimo į elektros grandinę tvarka; darbe naudojamais nuolatinės ir kintamos įtampos šaltiniais.

Sujungiame (1 pav. A) parodyta grandinę ir, leidus dėstytojui, įjungiame ją į nuolatinės įtampos šaltinį. – kartus keičiame nuolatinės įtampos didumą. Iš (2) formulės apskaičiuojame ritės vielos varžą bei jos vidutinę reikšmę r.

Perjungiame prietaisus kintamai įtampai ir srovės stipriui matuoti (1 pav. , b) ir vėl, leidus dėstytojui, įjungiame į kintamosios įtampos šaltinį. – kartus keičiame įtampos didumą ir iš (3) formulės apskaičiuojame ritės induktyvumą bei jo vidutinę reikšmę l.

Vietoj induktyvumo ritės įjungiame kondensatorių (2 pav. ). Panašiai , kaip punkte – kartus išmatuojame uef ir ief ir pagal (4) formulę apskaičiuojame c vidutinę reikšmę.

Nuosekliai prie kondensatoriaus prijungiame ritę (3 pav. ) ir vėl – kartus, kaip ir bei punktuose išmatuojame uef ir ief reikšmes ir pagal (5) formulę apskaičiuojame z vidutinę reikšmę.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (602 žodžiai)
  • Egidijus
  • Ritės induktyvumo ir kondensatoriaus elektrinės talpos nustatymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Ritės induktyvumo ir kondensatoriaus elektrinės talpos nustatymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/rites-induktyvumo-ir-kondensatoriaus-elektrines-talpos-nustatymas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 03:21
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo