Ritės induktyvumo matavimas


Matavimo ritė. Ritės induktyvumas. Induktyvumas. Kuo matuojama elektrovara. Induktyvumas matuojamas. Kuo matuojamas induktyvumas. Indukcine elektrovara. Induktyvumo matavimai. Saviindukcijos elektrovara. Laidininko specifinės talpos matavimo metodai.

Darbo tikslas - susipažinti su elektromagnetinės indukcijos ir saviindukcijos reiškiniais ir išmatuoti ritės induktyvumą. Teorinė dalis. Aparatūra ir darbo priemonės. Darbo rezultatai. Išvados. Literatūra.

Studentas: tautvydas

Teorinė dalis - anglų fizikas m. Faradėjus atrado elektromagnetinės indukcijos reiškinį: jeigu laidus kontūras yra kintamame magnetiniame lauke, jame atsiranda elektrovara. Jeigu tas kontūras yra uždaras, juo teka indukcinė elektros srovė. Vienas iš daugelio faradėjaus bandymų buvo toks: ritė k (1 pav. ).

Buvo sujungta su galvanometru (prietaisu - matuoti silpnoms elektro srvėms). Pravesdamas nuolatinį magnetą m išilgai ritės k ašies, faradėjus pastebėjo, kad joje atsiranda indukcinė srovė, kurios kryptis priklauso nuo to, kuris magneto polius atgręžtas į ritę, ir nuo to, tolsta jis nuo ritės ar prie jos artėja.

Magnetinį lauką galima keisti įvairiais būdais, pvz. , kontūro viduje esančioje grandinėje keičiant elektros srovės stiprį, sukant patį kontūrą stacionariajame magnetiniame lauke.

Tiriant indukcinę srovę įvairios formos ir įvairių matmenų kontūruose buvo nustatyta, kad kontūre atsirandanti elektromagnetinės indukcijos elektrovara yjeigu magnetinis laukas yra vienalytis, o jo indukcijos vektorius yra statmena kontūro ribojamam plotui s (2 pav. ), tai magnetinis srautas.

Magnetinis srautas si sistemoje matuojamas vėberiais ( wb ) lenco taisyklė: indukuotoji kontūre elektros srovė teka tokia kryptimi, kad jos pačios kuriamas magnetinis laukas priešinasi tam magnetinio lauko kitimui, dėl kurio atsiranda sr(2 pav. A – brūkšninės linijos) nukreiptos priešinga išoriniam magnetiniam laukui (ištisinės linijos) kryptimi. Silpnėjant išoriniam magnetiniam srautui() , abiejų laukų magnetinės indukcijos linijos nukreiptos ta pačia kryptimi magnetinis laukas. Kintant grandinėje srovės stipriui, kinta ir jos sukurtas magnetinis srautas Ö, kuris toje pačioje grandinėje indukuoja elektrovarą å. Ji vadinama saviindukcijos elektrovara. Reiškinys, kai kintant grandinėje srovės stipriui toje pačioje grandinėje atsiranda indukcinė elektrovara, vadinama saviindukcija.

Elektros srovės sukurto magnetinio lauko indukčia yra elektros srovės stiprio i

  • Microsoft Word 192 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai (870 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas
  • Ritės induktyvumo matavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Ritės induktyvumo matavimas. (2010 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/rites-induktyvumo-matavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 05:07
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo