Rizikos analizė: Projekto vadovo reikalaujamas stropumas


Projekto rizika. Projekto rizikos analizes metodai.

Su kokiais rizikos tipais susiduriama projekte? Ar yra budas juos kategorizuoti? Ar yra sistemingas būdas projekto rizikai nustatyti? Kontrolinis sąrašas. Kokias temas jis apima? Kokia yra rizika susijusiu su produkto dyždiu? Kokia yra rizika susijusiu su biznio įtaka? Kokia yra rizika susijusi su užsakovo savybės? Kokia yra rizika susijusi su processo aiškumu ir aplinka, kurioje produktas bus daromas? Kokia yra rizika susijusi su technologija, kuri bus daroma? Kokia yra rizika susijusi su personalo dydžiu ir patirtimi? Apie rizikos komponentus ir draiverius. Nustatėm tam tikrų įvykių tikimybes, o kaip nustatoma bendra rizokos pasekmę? Tarkim mes išsiaiškinome kaip įdentifikuoti ir analizuoti rizika. O kaip įvertinti tą informacija, kurią gavome? Rizkos identifikavimas yra naudingas, bet nepakankamas. Ar neturetume mes sukurti rizikos valdymo stratregijos? Ar yra dar kitos rizikos sritys, kurios nėra aiškiai susijusios su projektu, bet vistiek lieka svarbios? Kai kalbama apie sauguma kompiuterių srity, ką mes turime omeny? Mes įdėjome nemažai pastangų rizikos analizei, kuom visa tai baigsis? Vadovų tikrinimo sąrašas. Klausimai,

Pirmiausia rizika susijusi su būsimais įvykiais. Šia diena ir vakar yra labai domimasi, nes jau dabar mes susilaukiam savo praeities darbo vaisių. Klausimas yra toks, ar mes galime, keisdami savo šiandienos veiksmus, sukurti kitokią ir tikėkimes geresnę mūsų pačių padėtį rytoj. Antra, tai reiškia, kad rizika sukelia pasikeitimus, tokius kaip mūsų minčių, nuomonės, veiksmų pokyčius. Trečia, rizika reikalauja daryti (sukelia) pasirinkimus ir mes nesame tikri prie ko šis pasirinkimas privęs (kokių islaidų pareikalaus). Tokiu būdu, parodoksalu, bet rizika kaip mirtis ir mokesčiai, yra dar vienas gyvenimo faktas.

Kai rizika yra naigrinėjama programų inžinierijos kontekste, charette'o trys konceptualus pagrindai visad yra kaip įrodymas. Ateitis yra mūsų interesas - kokia rizika gali priversti mūsų projektą pakrypti bloga linkme. Mūsų interesų pasikeitimai - kaip jie pakeis mūsų klientų reikalavimus, technologijos vystimasį, pagrindinius kompiuterius ir visa tai kas susije su projektu, kokia įtaką tai padarys projekto grafikui ir bendram jo pasisekimui. Galiausiai mes turime susidurti su pasirinkimais - kokius metodus ir įrankius reiketų naudoti, kiek žmonių turi būt įtraukta, kiek dėmesio reikia skirti kokybei.

Peter drucker kartą pasakė, rizikos eliminavimas yra bergždžios pastangos, reiketų stengtis ją minimizuoti, svarbiausia yra tai, kad ta rizika, kurios imamės būtų teisinga rizika. prieš nusprendžiant, kuri iš rizikų yra teisinga, reikia nustatyti visas galimas rizikas tiek vadovams tiek ir praktįmanoma kategorizuoti riziką įvairiais būdais. Makroskopiniame lygyje gali buti apibrėžtos, projekto rizika, technine rizika ir biznio rizika.

Projekto riziką nusako potencialus biudžetas, suplanavimas, personalas, resursai, kientas, reikalavimų problemos ir jų įtaka projektui.

Techninė rizika nusako plano, įgyvendinimo, sąveikos, patikrinimo ir palaikymo problemas. Be to, specifikacija, dviprasmiškumas, techninis netikrumas, techninis senejimas, ir leading edge (pirmaujanti) technologija irgi yra rizikos faktoriai. Technine rizika įvyksta kai problemą daug sunkiau išspresti nei mes manėme.

Biznio rizika yra klastinga nes gali išgadinti net geriausio projekto rezultatus. Biznio rizikos kandidatalabai svarbu pastebėti, kad paprastas kategorizavimas ne visad veikia. Tam tikra rizika kartais nenuspejama.

Kitas rizikos kategorizavimas buvo pasiūlytas charette.

  • Microsoft Word 66 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (3622 žodžiai)
  • Fabijus
  • Rizikos analizė: Projekto vadovo reikalaujamas stropumas
    10 - 3 balsai (-ų)
Rizikos analizė: Projekto vadovo reikalaujamas stropumas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/rizikos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 09:36
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo