Rizikos premija


Rizikos premijos koncepcija. Rizikos premija. Rizikos premija kaip skirtumas tarp nerizikingų vertybinių popierių ir įprastų VP palūkanų normų. Rizikos premijos koncepcijos esmė. Valiutos požymis. Rizika. Investicinė rizika. Rizikos veiksniai. Sistemingos ir nesistemingos rizikos veiksniai. Investicinės rizikos vertinimo metodai. Rizikos rūšys. Investicijų paketo rizika. Investicijų paketo valdymas. Optimalus investicijų paketas ir vertybinių popierių kainos. Likvidumas.

Rizikos premija – tai kapitalo naudojimo išlaidų elementas, kuris kompensuoja firmai lėšų investavimo riziką. Kai kurie autoriai apibūdina rizikos premiją kaip skirtumą tarp nerizikingų vyriausybės vertybinių popierių ir įprastų vertybinių popierių palūkanų normų.

Palūkanų normos atitinkamai diferencijuojamos pagal įsipareigojimų nevykdymo tikimybę ir galimų nuostolių mastą, taigi rizikingų vertybinių popierių savininkams tik iš dalies kompensuojama už nuostolius, kuriuos šie gali patirti dėl skolininkų įsipareigojimų nevykdymo. IŠVADA: didesnės rizikos obligacijas pasirenkančių investuotojų grynosios pajamos nėra daug didesnės nei tų, kurie renkasi ne tokius rizikingus vertybinius popierius.

Palūkanų normų nevienodumas yra labai susijęs su nuostoliais, patiriamais iš didelės rizikos vertybinių popierių; dėl to už riziką mokama papildoma suma, kuri įskaičiuojama į palūkanų normą. Ši papildoma suma ir yra papildomas priedas (rizikos premija) investuotojams už tai, kad jie investavo nepaisydami netikrumo ir galimų nuostolių.

Dauguma vertybinių popierių yra išreikšti JAV doleriais, tačiau už kai kuriuos vertybinius popierius palūkanos mokamos ir pagrindinė suma grąžinama užsienio valiuta. Skirtinga valiuta išreikštų analogiškų obligacijų palūkanų skirtumas gali apimti premiją už riziką, panašiai kaip mokestis, kompensuojantis investuotojų riziką dėl įsipareigojimų nevykdymo obligacijų rinkoje. Jei investuotojai yra įsitikinę, kad vertybiniai popieriai, išreikšti tam tikra valiuta, yra rizikingesni, nes ta valiuta ne tokia stabili valiutų rinkoje, jie gali reikalauti papildomo užmokesčio, kompensuojančio tą riziką.

  • MS PowerPoint 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (990 žodžiai)
  • Universitetas
  • D
  • Rizikos premija
    10 - 4 balsai (-ų)
Rizikos premija. (2015 m. Spalio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/rizikos-premija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 13:16
×