Rizikos valdymas įmonės veikloje


Verte grįstas rizikos valdymas. Rizikos valdymas kursinis. Imones+bankroto+rizikos+vertes+nustatymas.referatas. Verte grįstas rizikos valdymas įmonėje.

Ekonomikos referatas. Finansinė rizika įmonės veikloje. Finansinės rizikos rūšys. Valiutos kurso rizika. Palūkanų normos rizikos šaltiniai. Likvidumo rizika. Rinkos rizika. Kredito rizika. Rizikos vertinimo metodai. Jautrumo analizės metodas. Scenarijų modeliavimo metodas. Rizikos vertės metodai. Rizikos valdymas. Diversifikacija. Informacijos prieinamumo išplėtimas. Limitavimas. Draudimas. Rizikos valdymo etapai. Įmonės rizikos veiklos įvertinimas.


Nusprendėte steigti įmonę, t.y. juridinį asmenį. Tuomet dabar svarbu įvertinti savo verslo riziką ir teisingai pasirinkti steigiamos įmonės tipą.

Pagal veiklos rizikingumo laipsnį galima pasirinkti ribotos ar neribotos civilinės atsakomybės įmonės rūšį. Neribotos civilinės atsakomybės įmonės būna individualios įmonės ir ūkinės bendrijos. Tokioje įmonėje, jeigu įmonės turto prievolėms padengti neužtenka, už prievoles atsako įmonės savininkas (individualios įmonės atveju) ar tikrasis narys (ūkinėje bendrijoje) visu savo ir šeimos turtu. Visų kitų įmonės tipų atsakomybė yra ribojama, už savo įsipareigojimus jos atsako tik įmonės turtu, išskyrus tam tikrus, teisės aktuose numatytus atvejus. Jei verslo rūšis nėra ypač rizikinga bei sudėtinga, jei jos vystymui pakanka savo jėgų bei kelių šeimos narių ar partnerių paramos, yra palanku rinktis neribotos atsakomybės įmonę dėl paprastesnio įmonės veiklos organizavimo.

Individuali įmonė (IĮ) geriausiai tinka smulkiam verslui, kadangi reikalavimai individualios įmonės steigimui bei veiklai yra mažesni nei kitoms įmonėms. Šio įmonės tipo veiklą reglamentuoja Individualių įmonių įstatymas, kuris nenumato minimalaus kapitalo. Tokioms įmonėms taikoma supaprastinta buhalterinė apskaita, o jų steigėju bei savininku gali būti tik vienas fizinis asmuo. Savininkas kartu yra ir IĮ vadovas, nors jis gali vadovu paskirti ir kitą asmenį. Kadangi savininkas atsako už įmonės prievoles visu savo turtu, jis negali turėti daugiau kaip vieną individualią įmonę. Renkantis IĮ, Jums reikėtų atsižvelgti ne tik į rizikingą savininko civilinę atsakomybę už įmonės įsipareigojimus visu savo ir šeimos turtu, bet ir išorinio finansavimo, papildomos darbo jėgos poreikį, kurį IĮ gali būti sunku įgyvendinti.

Ūkinė bendrija (ŪB) yra dar viena neribotos civilinės atsakomybės įmonės rūšis. Steigiant ŪB gali dalyvauti ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau kaip 20 steigėjų, kurie gali būti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. ŪB būna tikrosios ir komanditinės. Tikrąsias ŪB sudaro vien tikrieji nariai, o komanditinių ŪB dalyviai yra tikrieji nariai ir komanditoriai. Tikrieji nariai dirba bei dalyvauja tvarkant visus bendrijos reikalus, o komanditinių narių teisės ir pareigos apsiriboja turtiniu įnašu ir teise gauti pagrindinę ŪB finansinę informaciją bei pelno dalį. Tikrieji nariai atsako už bendrijos prievoles visu savo turtu. ŪB be darbo sutarčių gali dirbti jos tikrieji nariai, nėra minimalaus kapitalo reikalavimo, taikoma supaprastinta buhalterinė apskaita. Nors ŪB turi panašius privalumus kaip ir IĮ dėl įsteigimo ir valdymo paprastumo, nesėkmės atveju tikrieji nariai rizikuoja visu savo turtu, tad jeigu verslas yra rizikingesnis, vertėtų rinktis kitokį įmonės

  • Ekonomika Referatai
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (2529 žodžiai)
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 34 KB
  • Rizikos valdymas įmonės veikloje
    10 - 1 balsai (-ų)
Rizikos valdymas įmonės veikloje. (2012 m. Birželio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/rizikos-valdymas-imones-veikloje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 03:48