Rizikos valdymas


Verte grįstas rizikos valdymas. Saugumo rizikos valdymas. Kredito rizikos valdymo mokymai. Kreditų valdymas mokymai. Kredito rizika projektui. Rizikų valdymas statyba. Salies kredito rizikos budai ir pavyzdziai referatas. Banko likvidumo rizikos lentele. Ugnies rizikos samprata. Rizika referatas.

Rizikos valdymas (risk management). Reaguojąs (reactive) ir aktyvus (proactive) metodai. Programų sistemų (software) rizikos. Rizikų nustatymas. Produkto dydžio rizikos. Biznio poveikio rizikos. Su klientu susijusios rizikos. Proceso rizikos. Technologijos rizikos. Programų sistemos kūrimo aplinkos rizikos. Rizikos, susijusios su personalo dydžiu ir patirtimi. Rizikos komponentės ir draiveriai. Rizikos projekcija. Rizikos lentelės sudarymas. Rizikos įtakos įvertinimas. Rizikos įvertinimas. Rizikos sumažinimas (mitigation), prižiūrėjimas (monitoring) ir valdymas (management). Saugumo rizikos.

Reaguojąs – indiana jones stilius j nesirūpinama problemomis, kol jos neatsitinka, tikintis prireikus kokiu nors būdu su jomis susitvarkyti. Projektuose atsitikus problemai imamasi ugnies gesinimo – stengiamasi greitai susitvarkyti. Tam nepasisekus, prasideda krizės valdymas (crisis management), ir projektas yra pavojuje.

Aktyvus – prasideda dar prieš techninio darbo iniciavimą. Galimos rizikos identifikuojamos, nustatomos jų tikimybės ir poveikiai, jos surūšiuojamos pagal svarbumą. Komanda (software team) sugalvoja planą rizikos valdymui. Pagrindinis tikslas – išvengti rizikos, bet tai ne visada įmanoma, todėl sukuriamas planas, kaip efektyviprojekto rizikos grasina projekto planui. Jei rizika tampa realybe, projekto grafikas pasistumia ir kainos išauga. Projekto rizikos reiškia biudžeto, grafiko, personalo, resursų, klientų ir reikalavimų problemas.

Technikos rizikos grasina programų sistemos kokybei ir savalaikiam užbaigimui. Implementacija gali pasidaryti sunki arba neįmanoma. Technikos rizikos reiškia potencialias dizaino, implementacijos, interfeiso, verifikacijos ir palaikymo problemas.

Biznio rizikos grasina programų sistemos gyvybingumui. Jos dažnai stato į pavojų projektą arba produktą. Pavyzdžiui, sukuriamas nuostabus produktas, kurio niekarizikų nustatymas yra sistemingas mėginimas apibrėžti grėsmes projekto planui. Kiekvienai iš aukščiau išvardytų kategorprodukto specifinės rizikos – gali būti nustatytos tiktai tų asmenų, kurie aiškiai supranta projekto situaciją.

Abiejų šių tipų rizikos turi būti nustatomos sistemingai. Vienas iš metodų – sukurti rizikos punktų sąrašą (risk item sąrašas gali būti sudarytas skirtingais būdais. Kiekvienam projektui gali būti atsakoma į klausimus, susijusius su išvardytomis subkategorijomis. Atsakymai leidžia įvertinti rizikos įtaką. Kitas būdas – kiekvienai subkategorijai surašomos svarbios charakteristikos. Galiausiai parašoma aibprojekto rizika yra tiesiogiai proporcinga produkto dydžiui. Bendros rizikos pavyzdžiai iš rizikos punktų sąrašo.

įvertintas produkto dydis skaičiuojankiekvienu atveju informacija apie kuriamą produktą turi būti palyginta su patirtimi iš ankstesnių projektų. Jei yra didelis procentinis nuokrypis arba skaičiai yra apylygiai, betbiznio reikalavimai kartais tiesiogiai konfliktuoja su techninėmis realikiekvienu atveju informacija apie kuriamą produktą turi būti palyginta su patirtimi iš ankstesnių projektų.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1738 žodžiai)
  • Darija
  • Rizikos valdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Rizikos valdymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/rizikos-valdymas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 19:42
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo