Rizikos veiksniai ir jų klasifikavimas


Rizikos veiksniai ir jų klasifikavimas. Sąvokos. Rizikos esmė. Rizikos veiksnių grupės skirstomos. Rizikos veiksnių apibūdinimas. Rizikos klasifikavimas. Rizika gali būti skirstoma į dvi kategorijas. Rizikos taip pat gali būti klasifikuojamos. Apibendrinimas. Naudota literatūra.


Sąvokų apibrėžimai Rizikos esmė Rizikos veiksnių grupės skirstomos.. Rizikos klasifikacija Rizika gali būti skirstoma į dvi kategorijas Rizika taip pat klasifikuojama pagal.. Apibendrinimas Naudota literatūra.

Vidiniai rizikos veiksniai - tai rizikos, užprogramuotos įmonės veikloje. Rizikos veiksnių klasifikavimas - rizikos skirstymas į konkrečias grupes pagal tam tikrus požymius.

Rizika siejasi su: Siekiamu tikslu; Nuostoliais; Galimybėmis; Neapibrėžtumu.

Konkurencingo verslo pasaulyje yra daugybė rizikos veiksnių. Įvairūs autoriai labai skirtingai vadina ir klasifikuoja šiuos veiksnius. Parengti bendros jų klasifikacijos praktiškai beveik neįmanoma. Rizikos veiksniai ir jų klasifikavimas daug priklauso nuo verslo pobūdžio. Rizikos klasifikavimą reikia suprasti kaip rizikos skirstymą į konkrečias grupes, pagal tam tikrus požymius siekiančias užsibrėžtų tikslų. Skirtingi autoriai siūlo kiekvienas savo rizikos rūšių klasifikaciją, savaip išskiria rizikos grupes ir pogrupius.

Istorinė - žmogaus suvoktas galimas pavojus. Rizika kaip istorinė kategorija atsirado civilizacijos žemiausioje pakopoje, atsiradus mirties baimės jausmui. Ji liudija apie tai, kad rizika istoriškai susijusi su visa visuomenės raidos eiga.

Rizika gali būti skirstoma į dvi kategorijas: (2).

Ekonominė - ši rizika suvokiama atsiradus piniginiams – prekiniams santykiams, ir ji reiškia įvykį, kuris gali įvykti arba neįvykti. Tokiam įvykiui įvykus galimi trys ekonominiai rezultatai: neigiamas (pralaimėjimas, nuostolis, žala), nulinis ir teigiamas (laimėjimas, nauda, pelnas).

  • Komunikacijos Skaidrės
  • MS PowerPoint 1044 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (847 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Rizikos veiksniai ir jų klasifikavimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Rizikos veiksniai ir jų klasifikavimas. (2016 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/rizikos-veiksniai-ir-ju-klasifikavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:39
×