Rizikos veiksniai ir sąsajos tarp cukriniu diabetu sergančių žmonių burnos būklės ir bendros organizmo sveikatos


Sveikatos skaidrės.

Klaipėdos valstybinės kolegijos. sveikatos mokslų fakulteto. burnos sveikatos katedra. burnos higiena. studijų programa. Įvadas. Literatūra. Diabeto samprata ir klasifikacija. Cukrinio diabeto rizikos veiksniai. Cukrinio diabeto ir burnos ligų ryšys. Išvados.


Pagal PSO, ne mažiau kaip 220 milijonų žmonių arba 2,8 proc. gyventojų visame pasaulyje kenčia nuo diabeto ( JV Bharateesh, Mansoor Ahmed ir kt.2012). Jis labai sparčiai auga, ir prognozuojama, kad 2013m. šis skaičius bus beveik dvigubas (JV Bharateesh, Mansoor Ahmed ir kt. 2012).Taip pat burnos sveikata yra neatskiriama nuo bendros organizmo sveikatos. Nors dantų ėduonies palyginti yra mažai tarp diabetikų, tačiau periodonto būklė yra pažeista ( JV Bharateesh, Mansoor Achmed ir kt. 2012).

Cukrinis diabetas arba priklausomas cukrinis diabetas yra endokrininė medžiagų apykaitos dalis, kuriai visiškai arba iš dalies trūksta insulino,dar kitaip – hipoglikemija (Shahriar Ahmadpour, 2012). Cukrinis diabetas klasifikuojamas pagal jos etiologiją, yra 1(T1D), 2(T2D), gestacinio tipo diabetas (GCD) ir kitos specifinės. T1D rezultatas iš Langerhauso salelių beta ląstelių kasos, dėl to visiškas insulino trūkumas. T2D svyruoja nuo rezistentiškumo insulinui, kuris progresuoja į insulino trūkumą dėl antrinės klaidos kasos beta ląstelėse. GCD apibrėžiamas kaip gliukozės netoliravimas. Pradžia arba pirmasis pripažinimo laipsnis nėštumo metu. Galiausiai į kategoriją „kitos specifinės“ įeina kelių rūšių CD su skirtingų etiologijų grupėmis (Carlos Antonio Negrato, Olindra Tarzia ir kt. 2013).

Sudėtingas medžiagų apykaitos kontrolės diabetas sukelia didesnius lėtinius periodonto infekcijos sutrikimus, pažeidžia kraujagysles, pakeičia uždegiminę reakciją, padidėja gliukozės lygis, padaugėja dantų apnašų ir ėduonies sudėtingais atvejais (Azza Fathi Ibrahim, Faiza Mahammed Tawfile ir kt.

 • Sveikata Skaidrės
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Enrika
 • 10 puslapių (662 žodžiai)
 • Kolegija
 • Sveikatos skaidrės
 • MS PowerPoint 8 KB
 • Rizikos veiksniai ir sąsajos tarp cukriniu diabetu sergančių žmonių burnos būklės ir bendros organizmo sveikatos
  10 - 4 balsai (-ų)
Rizikos veiksniai ir sąsajos tarp cukriniu diabetu sergančių žmonių burnos būklės ir bendros organizmo sveikatos. (2016 m. Gegužės 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/rizikos-veiksniai-ir-sasajos-tarp-cukriniu-diabetu-serganciu-zmoniu-burnos-bukles-ir-bendros-organizmo-sveikatos.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 03:48