Rmi


Taikomojo lygio protokolai referatas. Java rmi. Taikomieji protokolai.

Specifiniai taikomieji protokolai. Aukštesnis abstrakcijos lygmuo. Paskirstyti objektai. Orbs. Java rmi. Visos programos, bendraujančios tinkle, naudoja vienus ar kitus taikomojo lygio protokolus. Šie protokolai savo ruožtu naudoja transportinio lygio servisus – jungtis, duomenų perdavimo galimybes, ir pan. Taikomuosiuose protokoluose duomenų apsikeitimo vienetas paprastai yra labai specifinio formato, paskirties bei reikšmės žinutė, skirta tik tam konkrečiam protokolui ir nenaudojama kitur. Pavyzdžiai yra tcp/ip protokolų rinkinio taikomieji protokolai – telnet, ftp, http, ir t. T. , duomenų bazių valdymo sistemos, bet kokia kita specifinės paskirties kliento/serverio programinė įranga. Tokie protokolai yra gana sudėtingi, sunkiai projektuojami bei palaikomi. Jie prastai atitinka procedūrinio programavimo paradigmą, jau nekalbant apie objektinį programavimą. Tokių protokolų realizacijos dažnai menkai enkapsuliuotos ir pernelyg atviros. Jų pateikiamas abstrakcijos lygmuo – pranešimų perdavimas – ne visada pakankamas, parametrai paprasti, dažnai netipizuoti, programuotojams reikia patiems objektus „išplokštinti“ į primityvių tipų parametrų aibę, o kitame gale vėl susirinkti.

Visos programos, bendraujančios tinkle, naudoja vienus ar kitus taikomojo lygio protokolus. Pavyzdžiai yra tcp/ip protokolų rinkinio taikomieji protokolai – telnet, ftp, http,. Jų pateikiamas abstrakcijos lygmuo – pranešimų perdavimas – ne visada pakankamas, parametrai paprasti, dažnai netipizuoti, programuotojams reikia patiems objektus išplokštinti problema: tinklinėms aplikacijoms reikėtų universalių tarpusavio bendravimo priemonių. Tokios priemonės bendrai vadinamos middleware (tarpsluoksnis, tarpprogaminio bendravimo priemonės). Tai programinės įrangos sluoksnis, esantis tarp taikomosios programos ir tinklinio heterogeninių platformų ir protokolų lygio. Jis leidžia atskirti taikomąsias sistemas nuo bet kokių to lygio ypatybių, susijusių su skirtingomis os, techninėm platformom ar komunikaciniais protokolais.

Skirtingi tarpsluoksnių tipai rūpinasi skirtingais programų integracijos poreikiais. Galima būtų išskirti šiuoklasikinis objektas – tai intelektualus programinis vienetas, enkapsuliuojantis kodą (elgseną) bei duomenis (būseną).

Paskirstytas objektas - intelektualus programinis vienetas, kuris gali gyventi bet kur tinkle, gali būt pasiekiamas iš nutolusio kliento per tam tikrus metoorb – populiariai šnekant – objektų magistralė. Orb pateikia mechanizmą, kuris klientų užklausas perduoda reikalingo objekto realizacijai – kitaip tariant, tarpininkauja, pateikia transportą užklausoms. Ši technologija supaprastina paskirstytą programavimą, nuo kliento paslėpdama metodų kvietimo ypatybes – nereikia programuoti žemame lygyje, dirbama su pačiais objektais ir nesirūpinama transportu. Taipogi kliento užklausos išoriškai atrodo taip pat kaip ir lokalūs metodų kvietimai. Kai klientas kviečia nutolusio objekto metodą, orb yra atsakingas už objekto realizacijos suradimą, užklausos jam pristaomg (www. Omg. Org) corba – atviras standartas, technologija nepriklausojava rmi – savas java kalbos nutolusių procedūrų kvietimo (rpc) mechanizmas, sukurtas palaikyti bendravimą tarp objektų, esančių skirtingose java virtualiose mašinose(jvm). Rmi tiesiogiai integruoja paskirstytą objektinį modelį į java. Rmi objektas – tai java objektas, kurio metodai gali būti kviečiami iš kitos jvm, bei iš visai kitos vietos tinkle. Išoriškai nutolusių metodų kvietimai nesiskiria nuo lokalių. Rmi leidžia į metodų kvietimus kaip argumentą perduoti (arba grąžinti kaip rezultatą) nutolusio objekto nuorodą.

Java rmi klientai su nutolusiais objektais bendrauja per deklaruotas sąsajas (interfeisus).

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (608 žodžiai)
  • Raimonda
  • Rmi
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Rmi. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/rmi.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 19:55
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo