RMON tinklo stebėjimas


Kompiuteriu tinklo stebejimas. Grupes stebejimas referatas. Pamoku stebejimo. Elektros tinklo stebejimas. Kompiuterių tinklų administratoriaus praktikos ataskaita. Administratoriaus praktikos ataskaita. Administratoriaus darbo praktikos ataskaita. Kompiuteriu tinklu administratoriu praktikos ataskaita.

Rmon (remote monitoring) – kas tai? Rmon struktūra ir veikimo principas. Rmon grupės. Rmon privalumai. Rmon trūkumai. Išvados. Dauguma tinklo stebėjimo ir valdymo įrankių (programų) naudoja vienokius ar kitokius protokolus ir standartus kurie gali užtikrinti efektyvų tinklo valdymą ir stebejimą. Vienas geriausių iš jų tai RMON. Jis buvo sukurtas įvairių tinklo segmentų esančių toli vienas nuo kito valdymui ir stebejimui iš centrinės stoties. Tai išsprendžia atstumo problema ir leidžia tinklo administratoriui stebeti tinklą pasinaudojant RMON ir pačiu tinklu. RMON specifikacija yra SNMP MIB praplėtimas kurį galima rasti daugumoje garsiausių gamintojų tinklui skiriamai techninėje įrangoje. RMON paremtas statistiniais stebejimais ir skaičiavimais renka duomenis apie tinklą ir yra pritaikomas įvairiose platformose todel tampa universaliu. Tinklo stebejimas padeda ne tik atrasti klaidas tinkle, tačiau planuoti tinklo pakeitimus, nuolat gerinti tinklo našumą ir produktyvumą. Egzistuoja dvi RMON versijos tai v1 ir v2. Panagrinesime pirmają versiją.

Dauguma tinklo stebėjimo ir valdymo įrankių (programų) naudoja vienokius ar kitokius protokolus ir standartus kurie gali užtikrinti efektyvų tinklo valdymą ir stebejimą. Vienas geriausių iš jų tai rmon. Egzistuoja dvi rmon sprendimas susideda iš dviejų sudedamųjų dalių tai agentas arba kitaip zondas(probe) ir klientas tai dažniausiai administratoriaus vadovavimo darbo stotis. Agentai renka informaciją apie tinklą. Jie vadinami rmon mib programiškai įdiegti įvairiose nuo centro nutolusiose tinklo šakose maršrutizatoriuose ar switch’uose, o taip pat tai gali būti tiesiog programa paleista personaliniame kompiuteryje. Tuo būdu agentai stebi duomenų srauta kuris praeina per juos ir fiksuoja jį, todėl jie turi būti įmontuoti kiekviename tinklo lan segmente ar wan sąsajoje, kurie turi būti stebimi. Todėl paskirstant agentus tinkle reikia rimtai apgalvoti kurios šakos yra svarbiausios ir kurie duomenys labiausiai reikalingi. Tuo tarpu klientas (administratoriaus stotis) bendrauja su klientrmon renka informaciją padalindamas ją į devynias grupes kurios yra parinktos taip kad sumažinti vadovavimo srautus tinkle pasinaudojant surinkta informacija. Nebutinai visos devynios grupės yra kiekviename agente, jis gali tinklo srautų skaičiavimas kstatistinė periodiškai surinktos informacijos istorija tai administratoriaus sukurti perspėjivienas didžiausių privalumų kad rmon padarytas snmp pagrindu gali būti labai plačiai pritaikomas, o taip pat pripažintas kaip tarptautinis standartas.

Kitas privalumas kad remote monitoring yra plačiai paplites tarp tinklo įrangos gamintojų kurie priemą šį standartą ir aktyviai diegia sarmon agentas gali suteikti nepakankamai informacijos apie problemos sprendimą ir pašalinimą tam tgamintojai neįdiegia į savo produktusrmon (remote monitoring) puikus administratorių įrankis leidžiantis stebėti ir administruoti tinklą prie vienos darbo stoties. Tai palengvina nustatyti tinklo efektyvumą, išspręsti klaidas, pagerinti tinklo kokybę.

  • Microsoft Word 77 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (574 žodžiai)
  • Universitetas
  • Skalvis
  • RMON tinklo stebėjimas
    10 - 2 balsai (-ų)
RMON tinklo stebėjimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/rmon-tinklo-stebejimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 17:52
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo