Robertas Šumanas skaidrės


Robertas Šumanas (1810–1856). Laiškas motinai. Kas tokia buvo Klara Vik? Roberto Šumano ir Klaros Vik vedybos. Jautėsi laimingi. Robertas ir Klara Šumanai. Nepasisekusi R. Šumano – pianisto karjera. Šumanas – muzikos kritikas. Roberto Šumano kūryba. Kūryba. Susipažinimui. Tolesnis Šumano gyvenimas ir veikla. Didžioji gyvenimo tragedija.

Leipcige mokėsi teisę , tačiau tai jam nelabai patiko.

R. Šumanas mėgo skaityti rašytojų romantikų knygas. Mėgstamiausias jo autorius buvo Žanas Paulis.

Studijuodamas Heidelberge galutinai suprato , kad teisės mokslai ne jam. Vietoj teisės paskaitų - bastydavosi po mišką, svajodavo apie muziką.

Šumanas metė teisės studijas; “Muzika yra mano dirva, ją geriausia studijuoti Leipcige. Čia ir grįšiu”. Leipcige mokėsi groti fortepijonu pas Frydrichą Viką.

Kompozitorė, pianistė - virtuozė, kitų kompozitorių rėmėją. Kompozitoriaus R. Šumano žmona.

Klaros tėvas buvo Šumano mokytojas, todėl griežtai ir atkakliai priešinosi šiai dukters ir mokinio santuokai.

Susituokę jie jautėsi laimingiausia pora pasaulyje. Klara Vik – Šuman buvo garsi pianistė, kuriai R. Šumanas buvo sukūręs ir paskyręs daugybę kūrinių. Ji pirmoji susipažindavo su vyro kūryba, ją atlikdavo, buvo gyvenimo kūrybos mūza, įkvėpėja.

  • MS PowerPoint 13960 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (406 žodžiai)
  • Alina
  • Robertas Šumanas skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Robertas Šumanas skaidrės. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/robertas-sumanas-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 20:25
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo