Robotai


Robotai referatai. Robotai referatas. Referatas apie robotus.

Bendros žinios apie robotus. Robotų klasifikacija. Žmogaus fizinio darbo mašininės automatizacijos priemones galima pavadinti robotais, kuriems galima priskirti pramoninius robotus, žingsniuojančias mašinas, robotai aptarnavimo sferos robotai povandeninių darbų tyrimams ir t. T. Žodos robotas buvo sugalvotas čekų rašytojo k. Čapeko ir sudarytas iš žodžio robota (priverstinis darbas). Pagal k. Čapeką robotas tai dirbtina mašina panaši pagal elgesį į žmogų (kuri moka dirbti ir nemoka mąstyti).

Robotai I kartosPVvald. sist. Arba su tikslo progr.kartos

Universalūs-tokie robotai, kurių darbinis mechanizmas turi ne mažiau 7 darbinių judesių: 3-linijinius, 3 kampinius, 1 daikto palaikymui. Jie aptarnauja įvairius įrenginius.

Specializuoti robotai aptarnauja įrenginius vienos paskirties (kalimo, štampavimo).

Specialūs robotai turi nuo 1-3 laisvės laipsnių ir dirba pagal griežtą programą, pavyzdžiui, paduoda kineskopus į kaitinimo krosnis. Pagal atliekamų operacijų pobūdį robotai skirstomi į dvi grupes:

Operaciniai, kurie tiesiogiai atlieka technologinio proceso operacijas; Aptarnaujantys, kurie atlieka pagalbinių operacijų judesius.

Pagal konstrukcinio išpildymo pobūdį: grindiniai yra ant gamybinių patalpų grindų; pakabinamieji patalpinti ant sienos ar ant lubų ar įtalpinti į technologinius įrenginius.

Pagal kėlimo galią: mažos kėlimo galios iki 5 kg; vidutinės kėlimo galios nuo 5-60 kg; ir didelės kėlimo galios >60 kg.

  • Mechanika Konspektas
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2016 m.
  • 2 puslapiai (520 žodžiai)
  • Robotai
    10 - 1 balsai (-ų)
Robotai. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/robotai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:17
×