Rodžerso humanistinės asmenybės teorijos ypatumai


Įvadas. Temos dėstymas. Asmenybės struktūra. Asmenybės motyvacinės jėjos. Asmenybės raida. Asmenybės pažinimo metodai. Apibendrinimas. Citatos. Literatūra.

Kiekvienas žmogus yra skirtingas, turintis savo poreikių bei norų. Žmogus- tai individas, kuris stengiasi suprasti save, bando įsigilinti į save. Jis nori, kad apie save žinotų viską, bet kartais to nepakanka. Žmogus turi tobulėti, tobulinti save, kad galėtų pasiekti tai ko jis nori. ,,Aš,, asmenybė, kuri save vertina taip: kuris viska gali ir moka. Todėl, kartais labai sunku suprasti kitą žmogų, bet labiausia sunku suprasti save, t.y. kaip pasielgiame arba padarome kažką ne taip. Todėl, dažnai klausiame: ,,Kodėl aš taip padariau?“. Tai rodo, kad žmogus net nenumanė, kad galėtų taip pasielgti, toks žmogaus elgesys nenuspėjamas ir stebinantis net save. Humanistinei psichologijai priklausė C. Rodžersas, kuris teigė, kad savojo ,,Aš,, suvokimas svarbiausias. Žmogus turi save skatinti tobulinti, ieškoti savyje tikrojo Aš. C. Rodžersas teigė: kad žmogui įgimta siekti panaudoti savo sugebėjimus, praturtinti savo asmenybę, vystytis. Todėl, kiekvienas žmogus save bando tobulinti, siekti užsibrėžtų tikslų, įsigyti vis naujų žinių, jog pasiektų reikiamų rezultatų. Žmogus stengiasi save pateikti kitiems kaip išskirtinį bei individualų ,,produktą“ , kuris pasižymi savo unikalumu. Todėl, mes stangiamės save savirealizuoti.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (1434 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eimantė
  • Rodžerso humanistinės asmenybės teorijos ypatumai
    10 - 4 balsai (-ų)
Rodžerso humanistinės asmenybės teorijos ypatumai. (2014 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/rodzerso-humanistines-asmenybes-teorijos-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 16 d. 10:58
×