Rokiškio psichiatrijos ligoninė


Rokiškio slaugos ligoninė. Rokiskio psichiatrine ligonine. Psichiatro darbas skaidres. Rokiskio psichiatrine. Apie ligonine kursinis darbas marketingas. Psichiatrine ligonine.

Įvadas. Trumpas įstaigos apibūdinimas. Įstaigos teikiamos medicininės – socialinės paslaugos, jų apibūdinimas. Bendravimas ir bendradarbiavimas su sveikatos priežiūros komandos nariais (gydytojais, slaugytojais, socialiniais darbuotojai) ir klientų artimaisiais bei šeimos nariais, kitomis institucijomis. Maisto derinimas ir produktų parinkimas pagal dietas. Buitinių paslaugų organizavimas, teikimas ir namų ūkio tvarkymas. Bendravimo su įvairaus amžiaus grupių žmonėmis (pacientais ) ypatumai. Slaugos poreikių nustatymas ir slaugos plano sudarymas konkrečiam asmeniui. Išvados. Priedai.

Ligoninėje gydomi klientai su organiniais ir simptominiais psichikos sutrikimais, šizofrenija, afektiniais psichikos sutrikimais, generalizuoto nerimo sutrikimais, adaptacijos sutrikimais. Ligoninė turi aiškiai apibrėžtas ribas, ypač atsižvelgiant į tarpasmeninius santykius, sukuria aplinką, kurioje pacientai gali saugiai išreikšti simptomatinius konfliktus, kuriuos jie pergyvena.

Ligoninėje psichiatrinė pagalba teikiama visą parą. Konsultuojami ir tiriami visi besikreipiantys asmenys, besiskundžiantys prasta nuotaika, bloga savijauta, nemiga, bepriežastiniu nerimu, baime, mąstymo ir elgesio sutrikimais. Į psichiatrinės ligoninės priimamąjį ligonis atvyksta lydimas artimųjų ar medicinos darbuotojų su siuntimais iš psichikos sveikatos centrų. Čia jį pasitinka budintis gydytojas, slaugytoja. Po apžiūros artimieji yra informuojami į kurį skyrių bus guldomas žmogus, koks gydytojas rūpinsis jo gydymu ir sveikata. Klientai ligoninėje taip pat turi tam tikras teises ir pareigas, kurios skelbiamos ligoninės vidaus tvarkos taisyklėse. Skyriuje yra sudarytos palankios sąlygos gydymuisi, kitų specialistų konsultacijai, rūpinamasi klientų užimtumu. Tik gydymo eigoje išryškėja socialinės problemos, kurias ir padeda spręsti socialinis darbuotojas.

Nuo 2004 04 04 Rokiškio psichiatrijos ligoninėje atidarytas Užimtumo ir socialinės reabilitacijos centras, kuriame teikiamos paslaugos psichinę negalią turintiems žmonėms. Centras skirtas rajono gyventojams ir ligoninės pacientams, tame tarpe ir nepakankamų socialinių paslaugų problemą turintiems, nusikaltimus padariusiems ir teismo sprendimu gydomiems asmenims. Neįgalieji centre gali imtis mėgstamos veiklos (mezgimo, siuvimo, rankdarbių, piešimo), ugdyti darbo, buities ir socialinius įgūdžius, mokytis dirbti kompiuteriu, aktyviai sportuoti (vėžintis dviračiais, žaisti krepšinį, lauko tenisą). Pageidaujantys gali automatinėmis skalbyklėmis išsiskalbti savo drabužius, išsimaudyti.

Šiuo metu Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje yra 175 pacientai, kuriems reikalinga ilgalaikė socialinė pagalba. Daugelio tokių pacientų gydymas trunka kelerius metus, o kai kurie jų gali praleisti visą likusį gyvenimą.

Socialinės pagalbos skyrius yra VŠĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninės padalinys, veikiantis pagal ligoninės įstatus ir atsakingas už socialinės pagalbos teikimą ir reabilitaciją. Skyriuje paslaugas gali gauti visi ligoninėje besigydantys pacientai.

Vizija – suteikti galimybę sutrikusios psichikos žmonėms maksimaliai savarankiškai gyventi išėjus iš ligoninės.

Tikslas – teikti kokybiškas socialines paslaugas ligoninės pacientams.

Socialinės pagalbos skyriuje teikiamos bendrosios socialinės paslaugos – informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo, aprūpinimo būtiniausiais daiktais (drabužiais, avalyne) bei maisto produktais, transporto organizavimo, savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo, apgyvendinimo ir kt. paslaugos.

Socialinio slaugytojo darbo metodai: individualus darbas su pacientu; darbas su paciento šeima; darbas su paciento aplinka – bendruomene; darbas su pacientu grupėje (užimtumo, savipagalbos grupėse).

Naudodamas skirtingas strategijas ir teikdamas įvairias paslaugas, socialinis slaugytojas priverstas atlikti įvairius vaidmenis. Čia paminėti vaidmenys, kuriuos atlieka socialiniai slaugytojai Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje:

Tarpininkas - nurodo žmonėms reikiamas tarnybas ar institucijas. Socialinis slaugytojas sprendžia įvairias problemas, vykdo diskusiją tarp kliento ir kito asmens, aiškina kliento teises ir pareigas, organizuoja kultūringą diskusiją.

Elgesio keitėjas – veikla orientuota į specifinio elgesio pakeitimą. Psichologijos žinių pagalba socialinis slaugytojas padeda klientui pakeisti savo elgesį, nuostatas, požiūrį.

Patarėjas – teikia patarimus klientams, dirba komandoje su kitais specialistais.

(VŠĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninės Vidaus tvarkos taisyklės,p.5, 2004)

Ne kiekvienas žmogus, turintis specialų pasiruošimą ar išsilavinimą, gali atlikti socialinio slaugytojo funkcijas. Dvasiškai netvirti, žemos kultūros, nejautrūs, nervingi asmenys neturėtų užimti šių pareigų. Šios profesijos darbuotojų viena dorovinių vertybių – žmogiškumas. Jo turinys labiausiai susijęs su nuoširdumu, gerumu, užuojauta, meile žmonėms ir kitomis teigiamomis žmogaus savybėmis

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2016 m.
  • 27 puslapiai (6009 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jurga
  • Rokiškio psichiatrijos ligoninė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Rokiškio psichiatrijos ligoninė. (2011 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/rokiskio-psichiatrijos-ligonine.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 13:53
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo