Rokiškio rajono geopaveldas ir apsauga


Įvadas. Geopaveldo samprata. Saugomų teritorijų ir gamtos paminklų įvairovė rokiškyje. Gamtinis karkasas. Sartų reigioninis parkas. Sartų ežeras. Mielėnų geomorfologinis draustinis. Rokiškio rajono hidrografijos apibūdinimas. Valstybiniai draustiniai. Junkūnų geomorfologinis draustinis. Kampuolio hidrografinis draustinis. Rokiškio rajono pelkės. Telmologiniai (Gaidžiabalės samanynės, Konstantinavos, Notigalės, Petriošiškio, Suvainiškio) draustiniai. Gamtos paminklas ožakmenis. Išvados.

Šiame darbe apžvelgsiu ir išanalizuosiu Rokiškio rajono geopaveldą, tai bus geomorfologiniai, hidrografiniai ir telmologiniai draustiniai, bei gamtos paminklas – Ožakmenis. Prieš pradėdamas šį darbą iš karto nusprendžiau rašyti apie Rokiškio rajoną, nes pats esu iš ten kilęs ir todėl rinkti informaciją ir domėtis šio rajono geopaveldu buvo dar įdomiau.

Rokiškio rajonas nėra turtingas saugomomis teritorijomis ir gamtos paminklais (toks viso labo yra tik 1), draustiniai ir jau minėtas Ožakmenis užima vos 5 % viso rajono ploto t.y. apie 90 km².

Kursinio darbo tikslas: susipažinti su geopaveldu ir Rokiškio rajono saugomomis teritorijomis, jas išanalizuoti ir įvertinti būklę.

Kursinio darbo uždaviniai:

1.Išnagrinėti geopaveldo sampratą.

2.Aplankyti gamtos paminklą – Ožakmenį, susipažinti su svarbesniais Rokiškio rajono hidrografiniais, geomorfologiniais ir telmologiniais draustiniais.

3.Aprašyti ir išanalizuoti svarbesnius geopaveldo objektus

4.Įvertinti geopaveldo būklę Rokiškio rajone.

  • Microsoft Word 1499 KB
  • 2014 m.
  • 29 puslapiai (5538 žodžiai)
  • Universitetas
  • Robertas
  • Rokiškio rajono geopaveldas ir apsauga
    10 - 3 balsai (-ų)
Rokiškio rajono geopaveldas ir apsauga. (2014 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/rokiskio-rajono-geopaveldas-ir-apsauga.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 22:25
×