Rokiškio sūris ir Pieno žvaigždės finansinių rezultatų analizė


Santrauka. Summary. Finansininko profesinių kompetencijų sąrašas. Lentelių ir paveikslų sąrašas. Įvadas. Įmonės finansinių rezultatų analizė teoriniu aspektu. Finansinių rezultatų analizės samprata. Finansinės analizės rūšys. Finansinių ataskaitų paskirtis, sudėtis ir reikšmė įmonės veiklai. Balanso ataskaita ir jos analizė. Pelno (nuostolių) ataskaita ir jos analizė. Ab „rokiškio sūris“ ir ab „pieno žvaigždės“ finansinių rezultatų analizė. AB „Rokiškio sūris“ ir AB „Pieno žvaigždės“ veiklos apibūdinimas. Finansinių ataskaitų dinamikos ir struktūros analizė. Balanso ataskaitos analizė. Pelno (nuostolių) ataskaitos analizė. Santykinių finansinių rodiklių analizė. Įmonės veiklos vertinimas pagal „auksines“ balanso taisykles. Išvados. Literatūra.

Darbe yra išanalizuoti įmonės finansinių rezultatų analizės teoriniai aspektai, atskleista finansinių ataskaitų paskirtis bei tikslai, analizuojami finansinės analizės atlikimo būdai. Taip pat yra nagrinėjamos balanso ir pelno (nuostolių) ataskaitos.

Praktinėje dalyje yra analizuojamos dvi pieno produktų gamybos įmonės - AB „Rokiškio sūris“ bei AB „Pieno žvaigždės“. Atlikta teorinėje dalyje išnagrinėtų finansinių rezultatų analizė. Analizuojant įmonių finansinius rezultatus buvo pasitelkti dinamikos ir struktūros analitiniai metodai. Kadangi šios įmonės yra konkurentės, tai jų būklė buvo lyginama ne tik su Lietuvos maisto gamybos pramonės šaka, bet ir tarpusavyje. Taip pat įmonių finansinė padėtis buvo vertinama pagal „auksines“ balanso taisykles.

Ištyrėme įmonių pagrindinius pelningumo, likvidumo bei mokumo rodiklius, kuriais remiantis galėjome palyginti abi įmones tarpusavyje ir pateikti išvadas, kuri įmonė dirbo geriau analizuojamu laikotarpiu.

Pagrindiniai terminai: Finansinės ataskaitos, finansiniai rezultatai, dinamikos ir struktūros analizės, pelningumas, mokumas, likvidumas.

  • Finansai Bakalauro darbas
  • Microsoft Word 362 KB
  • 2014 m.
  • 59 puslapiai (15131 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Rokiškio sūris ir Pieno žvaigždės finansinių rezultatų analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Rokiškio sūris ir Pieno žvaigždės finansinių rezultatų analizė. (2014 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/rokiskio-suris-ir-pieno-zvaigzdes-finansiniu-rezultatu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:59
×