Rolando giesmė Kodėl reikia būti sąžiningu žmogumi?


Kodėl reikia būti sąžiningu žmogumi? Kūrinio laikas ir vieta. M. Ispanija. Nuomonė apie knygą. Knyga įtraukianti ir įdomi. Daug vaizdingų aprašymų ir pamokymų. Smagu skaityti su daug neįprastų žodžių. Siužetas. Afroizmai ar patikusios mintys. Nežinomi žodžiai. Apie autorių ir knygą.

Marsilis supranta, kad ir jo miestą greitai užims ir jam pasipriešint nepavyks, todėl sugalvoja apgauti Karolį. Pasitaria su grafais ir kunigaikščiais ir protu pasižymintis mauras Blankandrenas sugalvoja nusiųsti Karoliui daug turtų ir belaisvių ir pasakyti, kad keliautų atgal į savo dvarą, o Marsilis pats vėliau atkeliaus ir krikščionybę priims.

Atjoja pas Karolį Didijį žygūnai ir išsako savo pasiūlymą. Karolis sukviečia susirinkimą, kad jam padėtų priimti sprendimą ar trauktis atgal, ar tęsti karą. Vieni nori toliau pulti, kiti sako, kad tai būtų nuodėmė. Nutaria duoti Marsiliui galimybę ir sutikti su jo pasiūlymu, bet niekaip neišrenka ką pas juos siųsti, pasakyti, kad sutiko, nes žino, kad rizikuos gyvybe, tas kuris keliaus. Galiausiai Rolandas pasiūlo siųsti grafą Ganeloną ir nors jis nenori, bet iškeliauja. Kadangi Rolandas jį pasiūlė, jis pasidarė jam priešas kartu su Rolandu draugu – Olivjė.

Keliaudamas su maurų pasiuntiniais Ganelonas išsako nuomonę apie Rolanda: kad jis labai puikuojasi ir kai jis mirs, pasaulis geriau gyvens, kad jis tikisi visą pasaulį užkariaut. Bejodami Ganelonas su Blankandrenu susitaria, kad sugalvos kaip Rolandą pražudyti.

Kai jie atkeliauja, Ganelonas parduoda nutarimą Marseliui, kad jei priims krikščionybę, jam pusė karalystės liks valdyti, o jei ne, paskelbs jam mirties nuosprendį. Marsilis įtūžta ir pašokęs iš pykčio vos nenuduria Ganelono, bet jį sulaiko maurai. Bet Ganelonas nori atkeršyti Rolandui ir Olivjė ir dėl to pradeda tartis su Marsiliu kaip jiems laimėti. Ganelonas pareiškia, kad jeigu Rolandas ir Olivjė mirs, Karolis Didysis bijos toliau kariauti. Pasako, kad jeigu Karolis atsitrauks atgal į dvarą, čia paliks Rolandą, Olivjė ir kelis šimtus karių, kuriuos būtų galima išžudyti. Ganelonas prisiekia, kad išduoda Rolandą ir Marselis aprodo jam savo iždą.

  • Lietuvių kalba Aprašymas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (1679 žodžiai)
  • Dariuskrtn
  • Rolando giesmė Kodėl reikia būti sąžiningu žmogumi?
    10 - 3 balsai (-ų)
Rolando giesmė Kodėl reikia būti sąžiningu žmogumi?. (2014 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/rolando-giesme-kodel-reikia-buti-saziningu-zmogumi.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:44
×