Rolando giesmė


Rolando giesme aprasymas. Rolando giesme santrauka. Rolando giesmė knyga. Rolando giesmes aprasymas. Rolando giesme veikejai. Rolando giesmė istrauka. Rolando giesme recenzija. Rolando giesme sutrumpinimas. Rolando giesme trumpas aprasymas. Rolando giesme turinys.

Rolando giesmė analizė. Analizuojamas ir aprašomas kūrinys, galima naudoti ne tik kaip analizę, bet ir susipažinimui su kūriniu kaip santrauką.


Rolando giesmė. “Rolando giesmėje” pasakojama apie septynerius metus trukusį Karolio didžiojo žygį į Ispaniją. Jis “lig jūros šalį užėmė kalnuotą". Šiame herojiniame epe emocinei įtampai padidinti yra aprašyta daug dalykų. Karaliaus Karolio Didžiojo žygis į Ispaniją truko iš tikrųjų ne septynerius metus, o tik kelis mėnesius. Tarpusavyje kovojusių arabų (saracėnų) pakviestas į pagalbą, 778 m. Karolis nužygiavo Ispanijon, sugriovė Pampelunos miestą, apgulė Saragosą, bet jos neužėmė ir netrukus atsitraukė. Tų pačių metų rugpjūčio 15-osios naktį jo kariuomenės užpakalinę saugą Pirėnų perėjose netikėtai užpuolė baskai. Kautynėse žuvo visi saugos kariai ir jų vadai. Šie įvykiai sudaro “Rolando giesmės” pagrindą, tačiau tikrų istorijos faktų poemoje likę labai maža: jaunas imperatorius Karolis virtęs žilabarzdžiu valdovu, Rolandas – jo sūnėnu, krikščionys baskai – pagonimis saracėnais, o didesnės reikšmės neturėjęs Karolio žygis – didžiausiu kryžiaus karu. Daugelis, pasak poemos, Karolio užimtų žemių niekados jam nepriklausė.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (668 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Elvyra
  • Rolando giesmė
    9 - 2 balsai (-ų)
Rolando giesmė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/rolando-giesme.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 20 d. 05:51
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo