Roma – pasaulio sostinė


Roma – pasaulio sostinė. Roma. Miestas iš arčiau. Centrinė miesto aikštė - forumas. Aplankę forumą žmonės dažnai užsukdavo pasimelsti į greta esančias šventyklas – Jupiterio ir Saturno. Saturno šventykla. Romoje stovėjo keletas teatrų, kurie nestokojo lankytojų. Koliziejus. Didžioji miesto dalis dvelkė prabanga. Turtuolių namai, puošnūs fontanai ir statulos rodė imperijos galybę. Trevi fontanas. Nepaisant to. Technikos laimėjimai. Romėnų civilizacijos laimėjimai.

Romoje stovėjo keletas teatrų, kurie nestokojo lankytojų. Bet gausiausiai žiūrovų sulaukė Koliziejus ir Didysis cirkas kurį pradėjo statyti Tarkvinijus Priskas. Tai buvo didžiausi to meto pramogų ir laisvalaikio centrai.

Didžiausi Romos pasiekimai : betonas, keliai, arkos, akvedukai ir viadukai pirtys, centrinis šildymas ir grindų šildymas, vyno gamyba, kalendorius, šeima.2. Romos teisės sistema ,kuria ir dabar remiamasi daugelyje Europos šalių.3. Respublika ir senatas įkvėpė šiuolaikinę demokratiją.4. Lotynų abėcėle ,kuri labiausiai paplitusi po visa pasaulį.5. Romanizacija – lotynų kalbos, papročių, mados plitimas į nukariautas provincijas.

Romėnų civilizacijos laimėjimai:reformuotas kalendorius(Cezario nurodymu);romėnų teisė(12bronzinių lentelių);romėnų knygos buvo rašomos ant papiruso, pergamentų;buvo statomi arkiniai tiltai(akvedukai);nutiestas pirmasis vandentiekis;nutiesta požeminė kanalizacija;romėnų keliai- dar vienas pasaulio stebuklų.

  • MS PowerPoint 1184 KB
  • 2016 m.
  • 22 puslapiai (655 žodžiai)
  • Inga
  • Roma – pasaulio sostinė
    9 - 1 balsai (-ų)
Roma – pasaulio sostinė. (2014 m. Birželio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/roma--pasaulio-sostine.html Peržiūrėta 2019 m. Vasario 22 d. 08:01
×