Romanas Tūla analizė


Tula trumpas aprasymas. Jurgis kuncinas tula analize. Tūla santrauka.

Romanas „ Tūla “. Herojus atsiliepia apie Tūlą. Tūlos vardas užrašytas metrinėm raidėm , žaliais aliejiniais dažais ant Bernardinų sienos THULLA. Pagrindiniai veikėjai susitinka. Tūloje valkatos gyvensena apibūdinama. Vėliau valkata patenka į Vilniaus gatvėje į skyrių , kur gydomi žmonės , sergantys priklausomybe nuo alkoholio. Vėliau benamis patenka į girtuoklių kalėjimą gydymo ir darbo profilaktoriumą , Rasų. Tūlos tėvų namai. Išėjęs iš kalėjimo. Po septynerių metų. Tūla po septynerių metų. Kai Tūla gyveno pas tėvus. Benamis save jai apibūdina. Sutikę po ilgo laiko. „ Varnalėšų naktis “. Citata apie meilę. Veikėjai.


Tūlos vardas užrašytas metrinėm raidėm, žaliais aliejiniais dažais ant Bernardinų sienos (THULLA).

Vėliau benamis patenka į girtuoklių kalėjimą (gydymo ir darbo profilaktoriumą, Rasų g. 8). Ten praleidžia pusantrų metų, rašo Tūlai laiškus ir niekada negauna atsakymo išskyrus vieną kartą, kuomet jis gauna nuo Tūlos laišką ir jame rašoma, kad daugiau jis jai nerašytų ir tik atsiųstu eilėraščio paskutines posmo eilutes. Vėliau jie susitinka mieste. Nes Tūla buvo atvažiavusi vienai dienai, dabar ji gyvenanti su tėvais Pagudėje.

Tūlos tėvų namai: kažkur Lietuvos pakraštėly, tarp Peterburgo ir Varšuvos, „ten kur sravusis Merkys neša savo žilus vandenis“.

Tūla po septynerių metų: „švari, liūdna, tamsiagymė. Dabar ji laisva, grįžusi iš „terminalų“ (tėvų namų).

Kai Tūla gyveno pas tėvus: ji užsidarydavo kambaryje ir kelias dienas iš jo niekur neidavo, kol namie nebebūdavo svetimų žmonių- jaunikių – kurie ateidavo pirštis Tūlai, mat tėvai buvo parašę vedybinį skelbimą, kad jų dukra norinti ištekėti. Išsiskyrę ar nuotykių ieškantys vyrai nepageidaujami. Vyrai budavo šimtmečiu vyresni, diplomuoti, gerų manierų senberniai.

Benamis save jai apibūdina: kaip išsigelbėjusį nuo mirties ne tik Jekaterinoslavlio stepėje, bet ir Drugelių kapinėse ar pakilęs iš atviro karsto Laidojimo namuose.

Sutikę po ilgo laiko: jie vaikščiojo mieste, tai susikibę, tai ne, vakarop žadėjo nueiti prie betoninio tiltelio, pro kurį buvo galima patekti į Užupį. Mylimieji sugalvoja plaukti garlaiviu į Valakampius, pro „Taškentą“, kaip jis buvo moteriai žadėjęs savo laiškuose. Garlaiviu plaukė labai lėtai.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (924 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Viktorija
  • Romanas Tūla analizė
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Romanas Tūla analizė. (2016 m. Spalio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/romanas-tula-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 20:31
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo