Romantiška Lietuvos istorija tragedijoje „Skirgaila“


Romantiška Lietuvos istorija tragedijoje „Skirgaila“ .


Veikėjai : Skirgaila -Didysis Lietuvos kunigaikštis .vidutinio ūgio stiprus vyras su nedidele barzda ,juodų plaukų. Daugaila bajoras ,senas augalotas vyras. Butrimas -stiprus vyras .

I.d. Veiksmas vyksta Vilniaus aukšutinėje pilyje . Stovi pilis su siaurais palubėse langais. Nedažyto ąžuolo kėdės ,balti ąžuoliniai suolai. Nedideliame kambaryje kalbasi Jogailos pasiuntiniai Henrikas Mazovietis ir du riteriai .Jie skundžiasi ,jie skundžiasi,kad juos ilgai nenori priimti Skirgaila ,kalba apie Lietuvą ,apie tai kokia ji laukinė. Riteriai susiginčija su Henriku dėl tikėjimo ,dėl to ,kas gali mąstyti apie Dievą.

Henrikas Mozovietis vyskupo drabužiais apsirengęs žingsniuoja pirmyn atgal...įsižeidęs užgauta asmenybe jaučiasi .Zindramas pritaria,kad matosi,kad šalis ,dar laukinė ir sulauks pragaro ugnies .Jonas iš Bychovo mano,kad juose dar velnias sėdi ir matyti kriksčioniškas veidas jiems yra labai nemalonu ,nederėjo didžiajam kunigaikščiui tiek niekinti savo brolio ir dargi valdovo pasiuntinius.

II d. Nedidelis kambarys ,mažais langais ,šalia sienų suolai ,ant suolų susėdę bajorai ,artimiausi kunigaikščio ,aukso ir sidabro taurės .Viename gale sėdi Skirgaila,kitame vaidila Stardas .Jis tik baigęs dainuoti stovi,o Skirgaila jam sako : tu suaudrinai mano sielą ir man prisisapnavo kiti laikai ,ir kitokie darbai. Daina priverčia susimąstyti apie praeitį,apie seną religijiją. Bagorai ir Skirgaila kalbasi apie tikėjimą.Stardas netiki ,kad kryžiuočiai dabar Lietuvos draugai. Stardas supyksta ir ant Skirgailos ir ant bajorų ,pasako ,kad gyvenime jiems daugiau nedainuos ,stardas priešinasi krikščionybei ,kaltina valdovą,dėl priešų Dievo.

Stardas yra vaidila, dainius, kuris sudaužo savo kankles, nes nenori dainuoti tada, kada Lietuva išsižada pagonybės. Jis piktinasi Skirgaila ir bajorais, kad jie apleido savo dievus ir taip nusidėjo protėvių vėlėms.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1576 žodžiai)
  • Mokykla
  • Irma
  • Romantiška Lietuvos istorija tragedijoje „Skirgaila“
    10 - 3 balsai (-ų)
Romantiška Lietuvos istorija tragedijoje „Skirgaila“ . (2020 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/romantiska-lietuvos-istorija-tragedijoje-skirgaila.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 18:15
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo