Romantizmas lietuvių projektas (3)


Romantizmas. Romantizmas, kas tai? Romantizmas – filosofijos, meno ir literatūros kryptis kuri formavosi XVIIIa. Pradžia. Romantizmo epocha prasidėjo būtent Prancuzijos revoliucija (1789-1794) ir Napaleono žygiais po Europą. Romantizmo pasaulėjauta ir estetika. Nepasitenkinimas tikrove romantizmo bruožas – dviejų prasaulių – realaus ir riboto idealas. Romantizmo bruožai. Priešpieša klasicizmui. Pabrėžė stiprias emocijas, vaizduotę. Literatūra. Populiariausi žanrai. Romanai (siaubo, fantastiniai, istoriniai, psichologiniai). Lyrinės, draminės poemos. Novelės. Romaninės tragedijos. Lyrika (baladės, dainos, eilėraščiai). Literatūros bruožai. Dramatizmas, išorinis ir vidinis konfliktas. Džordžas Noelis Gordonas Baironas.  xix a. Romantizmas Lietuvoje. Susijęs su 1831. Jonas Mačiulis - Maironis. Kunigas, profesorius. Lietuvių romantizmo poetas kuris iš kitų Lietuvos poetų išsiskyrė kūrybos turtingumu.


Romantizmas – filosofijos, meno ir literatūros kryptis kuri formavosi XVIIIa. – XIXa. Europoje. XIXa. Sustiprėjo nepasitenkinimas racionalizmu, diktatine literatūrą, estetinėm normoms. Buvo maištaujama prieš tam tikras kūrybos taisykles – klasicizmą. Romantizmas įvardijamas kaip apšvietos amžiaus pradžia.

Romantizmo epocha prasidėjo būtent Prancuzijos revoliucija (1789-1794) ir Napaleono žygiais po Europą.Besikuriančių tautų literatūroje, romantizmas turėjo didelės reikšmės, įgavo ryškų tautinį atspalvį. Buvo ūgdoma tautinė savimonė ir savigarbos jausmai.

Nepasitenkinimas tikrove romantizmo bruožas – dviejų prasaulių – realaus ir riboto idealas, svajojimo priešprieša. Romantistai buvo nusivylę tikrove, juos jaudino beribė būtis, nepaaiškinami dalykai. Vidinio žmogaus pasaulio vertė vidinis pasaulis buvo svarbesnis už išorinį. Žmogus buvo dvasiškos ir laisvos sielos, prieš visuomenę ir lemtį maištaujantis individas.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 490 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (334 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Greta
  • Romantizmas lietuvių projektas (3)
    10 - 3 balsai (-ų)
Romantizmas lietuvių projektas (3). (2017 m. Birželio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/romantizmas-lietuviu-projektas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:57
×