Romantizmas skaidrės (2)


Romantizmas. xviiia. pab –xixa. A. dažnai vadinamas romantizmo epocha. Grožio etalonas. Vyrų apranga. Pasivaikščiodami ar jodinėdami vyrai dėvėjo fraką. Iš viršutinių rūbų. Redingtonas buvo siuvamas smarkiai išplatinta apačia su prašmatniai viršuje išpūstomis rankovėmis. Vyrų apavas. Amžiuje labai populiarūs buvo bateliai žema pakulne ir kvadratine smailia nosimi. Vyrų šukuosenos. Amžiuje pradėta nešioti trumpus plaukus. Vyrų galvos apdangalai. Vyrų galvos apdangalai nebuvo itin įvairūs. Vyrų papuošalai. Industrializacijos amžiuje vyrai atsisakė papuošalų. Moterų apranga. A. moterų aprangos formas ir apdailą lėmė keli meno stiliai ir kryptys. Po to labai ilgai išsilaikė platūs sijonai. Ypač buvo madingi sijonai su raukiniais. Vėliau drabužių kompozicijos centras persikėlė į nugarą. Damos keliaudamos ar jodinėdamos mėgo griežtus, kuklius kostiumėlius iš vienspalvio audinio. Moterų apavas. Bateliai buvo madingi kvadratine nosele ir žema pakulne. Moterų šukuosenos. Šukuosenos, kaip ir drabužiai, dažnai keitėsi ir buvo be galo įvairios. Moterų galvos apdangalai. Moterys dėvėdavo įvairiausių fasonų galvos apdangalus. Moterų papuošalai. A. aukštuomenės moterys labai mėgo puošti plaukus gausiai prismaigstydavo aukštų šukų. Moterų kosmetika. Pirmaisiais 19a. metais kosmetikos priemonės buvo naudojamos labai saikingai. Literatūra aldona ogjienė, audronė šakienė “Aprangos raida nuo senovės iki xx amžiaus”.


Įvadas grožio etalonas vyrų apranga vyrų apavas vyrų šukuosenos vyrų papuošalai vyrų galvos apdangalai vyrų kosmetika moterų apranga moterų apavas motrų šukuosenos moterų galvos apdangalai moterų papuošalai moterų kosmetika.

Vyriško grožio etalonas – veržlumas, inicatyva,dalykiškumas, gebėjimas patogiai įsitaisyti gyvenime. vyras išsilavinęs, protingas, valingas, išradingas.

Pasivaikščiodami ar jodinėdami vyrai dėvėjo fraką. pirmaisiais amžiaus metais prancūzijoje jis buvo siuvamas iš įvairių sodraus atspalvio audinių, aukšta apykakle, su sidabrinėmis, porcelianinėmis ar brangakmenių sagomis. su tamsiu fraku buvo dėvimos šviesios ilgos apsitempusios kelnės ir dvieilė šviesi liemenė, kartais net dvi, skirtingų spalvų. marškinių apykaklės buvo aukštos, krakmolytos, o kaklajuostės parištos taip, kad rėmė smakrą.

Iš viršutinių rūbų populiariausi – redingtonas ir surdutas. sudurtas buvo prigludęs prie liemens ir aukštai susakstomas. šaltu oru vyrai dėvėjo paltus, taip pat pasiaurintus per liemenį, gilia kaklo iškirpte ir su keliomis viena ant kitos uždėtomis didelėmis apykaklėmis arba pelerina.

19 amžiuje labai populiarūs buvo bateliai žema pakulne ir kvadratine smailia nosimi. vyrai avėjo ir aulinius batus.pasiturinčiųjų jie buvo iš labai plonos odos, lakuoti iš standaus puikios kokybės chromo, o prastuomenės – iš grubiai išdirbtos odos. kelionėse, vėliau ir kasdien vyrai pradėjo avėti pusbačius.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 9682 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 45 puslapiai (856 žodžiai)
  • Mokykla
  • Odeta
  • Romantizmas skaidrės (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Romantizmas skaidrės (2). (2016 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/romantizmas-skaidres-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:33
×