Romantizmas Vokietijoje ir Austrijoje


Romantizmas. Vokietijoje ir Austrijoje. Tai XIXa. atsiradusi meno kryptis. Romantikų idealai – žmogus. Francas Šubertas. 1797. Gimė Vienoje, Austrijoje, mokytojų šeimoje. Kūryba. Paliko virš 1000 kūrinių daugiau nei 600 dainų (Hainės. Šuberto dainos skirstomos į 3 vokalinius ciklus Gražioji malūnininkė. Feliksas Mendelsonas. 1809. Vokiečių kompozitorius. J. S. Bacho renesansas. 1829 m. Berlyne su akademijos choru Mendelsonas atliko J. Operos 5 simfonijos (žymiausios „Škotiškoji“ ir „Itališkoji“. Vokiečių romantinė opera. Nebūdingas tuščias melodingumas ar vokalinis vurtuoziškumas, bet labai svarbus muzikos ir veiksmo ryšys. Richardas Vagneris. 1813. Reformavo vieną sudėtingiausių muzikos žanrų operą, teoriškai pagrindė šią reformą.

Tai XIXa. atsiradusi meno kryptis. Romantikų idealai – žmogus, jo jausmai, dvasios turtingumas, vidinis grožis, tyra meilė, ilgesys, svajonės, asmenybės ir tautų laisvė, dvasinės kančios, mirties temos, gamtos vaizdai.

Gimė Vienoje, Austrijoje, mokytojų šeimoje. Anksti pradėjo kurti (16m.), bet kūrybai trukdė nemėgiamas mokytojo darbas. Sunkiai gyvendamas ir badaudamas atsidėjo vien kūrybai. Pavyko suburti meno intuziastų vakarus, skirtus menui ir kūrybai, kurie po jo mirties pavadinti šubertiadomis.

Vokiečių kompozitorius, pianistas, vargonininkas, dirigentas, Johano Sebastiano Bacho muzikos propaguotojas. 1843m. tapo ką tik įkurtos Leipcigo konservatorijos direktoriumi.

  • Muzika Skaidrės
  • MS PowerPoint 48 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (253 žodžiai)
  • Kotryna
  • Romantizmas Vokietijoje ir Austrijoje
    10 - 7 balsai (-ų)
Romantizmas Vokietijoje ir Austrijoje. (2015 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/romantizmas-vokietijoje-ir-austrijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:11
×