Romantizmo tapyba


Romantizmo tapyba. Pagrindiniai romantizmo bruožai. Romantizmo dailininkai linko į dramatizmą, patosą, religinę mistiką. Romantizmo tapyboje (iš dalies grafikoje) plėtojosi peizažas, istorinis žanras, portretas. Dailininkai romantikai ima propaguoti kūrybos laisvę. Žymesni tapytojai. Eženas Delakrua. "Miltonas diktuoja savo dukterims "Prarastąjį rojų". Paruošė. Laima Grigutytė. Aldutė Radvilaitė.

Dailininkas Eženas Delakrua pavaizdavo Miltoną ir jo dukras.Vyras sėdi aukštoje kėdėje. Jis užsimerkęs, jo veidas susikaupęs, vyriškis yra labai susimąstęs. Ant Miltono pečių-ilgi, žili, garbanoti plaukai. Vieną ranką padėjęs ant žemo staliuko, kuris padengtas spalvinga staltiese. Ant jo taip pat stovi didele, pilna gėlių vaza. Kitą ranką laiko ant kėdės. Šalia tėvo, ant žemos raudonai padengtos kėdutės, sėdi viena iš dukrų. Mergaitė ant kelių pasidėjusi pluoštą popieriaus lapų. Ji įdėmiai žiūri į susimąsčiusį tėvą. Kita šalia sesės sėdinti dukra visą sceną stebi iš šono, lyg nevaidina čia reikšmingo vaidmens. Nedidėliame kambaryje an juodos sienos kabo paveikslas-tai Adomo ir Ievos išvarymas iš rojaus. Paveiksle dominuoja šviesios spalvos, tokios kaip geltona, šviesiai mėlyna, šviesiai žalia, tačiau kaikur galime ir pastebėti juodą, tamsiai žalią, raudoną spalvas. Ši nedidelio formato (79 x 63 cm) aliejumi tapyta drobė yra saugoma JAV, Hamiltono muziejuje Vijamstaune. .

  • Dailė Skaidrės
  • MS PowerPoint 45 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (638 žodžiai)
  • Aldute
  • Romantizmo tapyba
    10 - 3 balsai (-ų)
Romantizmo tapyba. (2014 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/romantizmo-tapyba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:19
×