Romas Kalanta. Jo paveikslas


Mykoliuko paveikslas. Romas kalanta susidegino. Romas kalanta skaidrės. Romas kalanta referatas. Kalantos susideginimas paveikslas. Rašiniai apie romą kalantą. Rašinys kalanta. Skaidres apie roma kalanta. Kalanta po susideginimo. Romas kalanta mokslobaze.

Romo Kalantos paveikslas. Romas Kalanta gimė1953 m. , tad susideginimo metu turėjo 19 metų . Jis dirbo fabrike ,o vakarais lankė mokyklą, vienuoliktą klasę . Vaikinas buvo plačiai apsiskaitęs , išsilavinęs ir tvirto savarankiško būdo . Jis dažnai pasiginčydavo su mokytojais , ypač su Lietuvos istorijos , nes visos knygos buvo prikimštos daug suklastojimų , melagysčių ir propagandos.

Be to neslėpė ir to , kad norėjo būti kunigu. Į tai be abejo negalėjo neatkrepti dėmesio mokyklos vadovybė , ypač , kai romas tai atskleisdavo savo rašto darbuose. Galiauatsiliepdavo toliasniam gyvenimui : pagal vienus šaltinius , po trečio karto mokinys buvo šalinamas iš mokyklos , pagal kitus buvo paliekamas mokykloje , tačiau atestate buvo įrašomi.

žodžiai , jog jis yra atsilikęs ir studijuoti aukštojoje mokykloje negali. Tokiu atveju mokinys privalo eiti dirbti į fabriką. Kažkas panašaus nutiko ir romui. Romas , priklausydamas komjaunuolių organizacijai , labai vykusiai atsilaikė prieš brukamą sovietinę ideologiją. Labai tikėtina , jog tai padaryti jam padėjo tvirtos ir tikslios Lietuvos istorijos žinios, bei religinės pažiūros. Tačiau faktas lieka faktu , kad visa pedagoginė komunistinio auklėjimo sistema nepajėgė išmušti Lietuvybės dvasios. Romo kalantos konfliktą su visuomene pagilino dar ir tai , kad jis priklausė hipių organizacijpasipriešinimas buitiškai virto i daug platesnį sąjūdį , kuris apėmė ir tikslą išsivaduoti iš sovietų.

Pasak romą pažinojusių bendraamžių , vaikinas buvo tylaus ir ramaus būdo , visada mandagus su tėvais ir kaimynais ir apskritai pažangus moksleivis draugų tarpe , turėjo meninių.

Svarstoma būtent sąskrydžio metu. Yra žinoma , kad hipiai nutarė susideginti vienu metu estijoje ir latvijoje , tačiau dėl neaiškių priežasčių kaimyninėse valstybėse tas neįvyko. Nežinia ar burtai, ar likimas lėmė romui susideginti , nes visą informaciją apie ryšius su kitomis esančiame prie dabartinio muzikinio teatro iš netolimos bažnyčios suskambėjo varpai , kviečiantys į pamaldas. Atokiau sėdėjusi moteris prie fontano pasakoja liudininko akimis:ragindamas Lietuvius nepasiduoti ir kovoti su okupantais. Baigęs kalbą , atsistojo, nusiavė batus, pasidėjo laikrodį ir pradėjo šlakstytis tuo skysčiu.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2010 m.
  • 7 puslapiai (2254 žodžiai)
  • Mokykla
  • Leopoldas
  • Romas Kalanta. Jo paveikslas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Romas Kalanta. Jo paveikslas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/romas-kalanta-jo-paveikslas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:02
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo