Romėnai


Kuo senoveje sildidavo namus. Senoves romenu pirties grindys. Romos pirtys skaiders. Senovines romenu krosnys. Turtinguju romenu namai. Kaip romenai sildydavo namus?. Pasiturintys romėnai.

Senovės roma. Romos imperija. Romos imperija: nuo iškilimo iki žlugimo. Romos koliziejus. Švento petro bazilika. Senovės Romos valstybė gyvavo nuo 750 pr. Kr. Iki 500 po Kr. Roma išaugo iš kaimo ir įsikūrė ant septynių kalvų netoli Tiberio upės.Vieni Romėnai buvo Romos piliečiai, kiti – ne. Piliečiai turėjo žodžio teisę ir buvo saugomi įstatymų. Daugelis romėnų turėjo vergų. Plečiantis imperijai, buvo paimama tūkstančiai karo belaisvių ir parduodama vergų prekyvietėse.

Senovės romos valstybė gyvavo nuo 750 pr. Kr. Iki 500 po kr.

Daugelis romėnų turėjo vergų. Plečiantis imp romoje buvo keletas prekyviečių (kiti miestai turėjo po vieną). Turgus vykdavo pagrindinėje aikštėje kartą per savaitę. Maisto ir gėrimų buvo galima nusipirkti valgyklose ar iš gatvės prekijų. Užeigose miestiečiai gėrė vyną ir šnekučiavosi.

Romėnai jau turėjo vandentiekį: vandenį sėmė iš bendrų šulinių, o po žeme buvo nutiesti nutekamieji vamzdžiai.

Namus galėjo įsigyti tik turtingieji. Sienos buvo puošiamos piešiniais, o grindys – plytelių mozaika.

Pasiturintys romėnai valgydavo prigulę a romos piliečiai mėgo viešąsias pirtis. Garines ir baseinus šildydavo po grindimis kūrenamos krosnys. Pirtyse žmonės žaisdavo, susitikdavo su draugais.

Piliečiai vyrai vilkėjo tunikomis, o iš viršaus užsivyniodavo audeklo atrai tik turtingųjų vaikai lankė mokyklą. Kai kuriuos mokė namuose samdyti mokytojai ar išsilavinę vergai. Rašyti vaikai mokėsi vaškuotose lentelėse, o skaičiavo skaičiuoklėmis.

Vaikai turėjo augti sveiki ir stiprūs. Todėl po pamokų jie bėgiodavo, eidavo puikiai i

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1241 žodžiai)
  • Mokykla
  • Romėnai
    10 - 2 balsai (-ų)
Romėnai. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/romenai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:29
×