Romėnų teisė 7


Giminystes laipsniai. Nuosavybės teisės įgijimo būdai pagal romėnų teisę. Romėnų teisės nuosavybės teisė. Romėnų teisės reikšmė šiuolaikinėms teisės sistemoms.. Romenu teise nuosavybes teises rusys. Teisinis veiksnumas romenu teiseje. Veiksnumo samprata romenu teiseje. Santuokos savoka romenu teiseje. Veiksnumas romėnų teisėje. Romenu nuosavybės teisės.

Teisės konspektas. Romėnų teisės šaltinių sąvoka, jų rūšys ir charakteristika. Romėnų teisės struktūra. Bendra jos sudėtinių dalių charakteristika. Romėnų teisės periodizacija. Charakterizuoti kiekvieno periodo teisę. Romėnų teisės reikšmė šiuolaikinėms teisės sistemoms. Justiniano kodifikacija: kada atlikta, iš kokių dalių susideda, ką savyje jungia kiekviena dalis. Legisakcionis procesas, jo ypatybės (charakteristikos). Formuliarinis procesas, jo ypatybės, formulės, sudėtinės dalys. Ekstraordinarinis (išimtinis) procesas, jo ypatybės. Ieškinio sąvoka ir rūšys romėnų teisėje. Ypatingosios pretorinės gynybos priemonės. Ieškininės senaties sąvoka, jos nutraukimų ir sustabdymų pagrindai. Teisės subjekto samprata romėnų teisėje. Persona. Teisės subjekto pagrindiniai požymiai. Teisnumas ir veiksnumas romėnų teisėje. Pilnas ir ribotas teisnumas ir veiksnumas. Romos piliečių teisinis statusas. Lotynų ir perigrinų teisinis statusas. Vergų teisinė padėtis romoje. Kolonų teisinė padėtis. Atleistų (išlaisvintųjų) teisinė padėtis. Juridinių asmenų rūšys romoje. Juridinių asmenų teisiniai požymiai. Agnatinė ir kognatinė giminystė. Šeimos sudėtis. Giminystės laipsnių nustatymo tvarka. Santuoka romoje ir jos rūšys. Santuokos sudarymo sąlygos. Santuokos nutraukimo būdai. Santuoka kum manu (santuoka su vyro valdžia). Jos sudarymo būdai. Asmeniniai ir turtiniai sutuoktinių santykiai. Santuoka sine manu. Jos sudarymo būdai. Asmeniniai ir turtiniai sutuoktinių santykiai. Tėvyškosios valdžios (pater familias) turinys. Jo atsiradimas ir pasibaigimas. Daiktinės teisės sąvoka. Jos skirtumas nuo prievolinės. Daiktų samprata ir jų rūšys. Turto sąvoka ir jo sudėtis. Valdymo s`voką ir rūšys? Valdymo atsiradimas ir pasibaigimas? Valdymo ginimo esmė? Nuosavybės teisės sąvoką ir turinys? Nuosavybėsteisės rūšys romoje. Charakterizuoti kiekviena rūšy? Bendrosios nuosavybės teisės, jos charakteringi bruožai? Nuosavybės teisės įgijimo būdai. Nuosavybės teisės pasibaigimas? Nuosavybės teisės ginimas, ieškiniai romoje?

  • Teisė Konspektai
  • 2011 m.
  • 37 puslapiai (31385 žodžiai)
  • Teisės konspektai
  • Microsoft Word 139 KB
  • Romėnų teisė 7
    8 - 2 balsai (-ų)
Romėnų teisė 7. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/romenu-teise-7.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:02