Romos teisė


Prietoriai. Romenu nuosavybės teisės ribojimas. Europos sajungos teise vaiko globa mokslobaze. Ekstraordinarinis procesas samprata. Romenu teises recepcija. Romen teise kursinis. Status contraversiae romenu. Romėnu nuosavybės teisės referatas. Romenu teise testas. Romenu teise.

Romėnų teisės dalykas. Romenų teisės periodizacija. Romenų teisės šaltinių rušys. Romenų teisės recepcija. Ius civile. Ius peregrinorum. Ius gentium. Ius publikum ir ius privatum. Ius commune ir ius singulare. Įprastinių elgesio normų laikotarpis. Papročių teisės laikotarpis. Rašytinės teisės laikotarpis. Papročių teisė. Senato nutarimai. Prietorių ediktai. Teisės mokslas (jurisprudencija). Imperatoriaus konstitucijos. Kodifikacijos prielaidai. Justiniano kodifikacija. Teisių įgyvendinimas ir gynyba. Ieškinio sąvoka ir rūšys. Valstybinio teismo atsiradimas. Civilinio proceso dalinimas į ius ir iudicium. Civilinis (legisakcioninis) procesas. Formuliarinis procesas (pretoriaus formulė). Išskirtinės pretorių teikiamos gynybos priemonės. Ekstraordinarinis procesas. Procesinis atstovavimas. Ieškinio senatis. Civilinės (privatinės) teisės subjekto samprata. Privatinės teisės subjektai – fiziniai ir juridiniai asmenys. Teisnumas ir veiksnumas. Status libertatis (laisvės statusas). Status civitatis (pilietybės statusas). Status familiae (šeimos statusas). Status contraversiae. Caputis deminutio (teisnumo sumažėjimas). Lotynų ir peregrinų teisinė padėtis. Vergų teisinė padėtis. Atleistinių teisinė padėtis. Kolonų teisinė padėtis. Bendroji romėnų šeimos charakteristika. Agnatinė ir kognatinė giminystė. Santuoka ir jos rūšys. Santuokos sudarymas. Santuokos nutraukimas. Sutuoktinių tarpusavio santykiai. Tėvų ir vaikų santykiai. Globa ir rūpyba. Daiktų samprata ir rūšys. Daiktinių teisių samprata ir rūšys. Valdymo ir laikymo samprata. Valdymo rūšys. Valdymo įgijimas ir pasibaigimas. Valdymo apsauga. Nuosavybės teisės sąvoka ir rūšys. Nuosavybės teisės ribojimas. Nuosavybės teisės įgijimas ir išnykimas. Nuosavybės teisės gynyba. Teisė į svetimus daiktus. Paveldėjimo samprata ir rūšys. Prievolės samprata ir rūšys. Sutarčių rūšys. Prievolės tarytum iš sutarčių. Prievolės iš deliktų ir tarytum iš deliktų.
  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 46 KB
  • 2011 m.
  • 17 puslapių (11762 žodžiai)
  • Romos teisė
    8 - 1 balsai (-ų)
Romos teisė. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/romos-teise.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:19
×