Romualdas Granauskas Duonos valgytojai interpretacija


Duonos valgytojai analize. Duonos valgytojai granauskas. Romualdas granauskas duonos valgytojai analize. Romualdas granauskas interpretacija. R.granauskas duonos valgytojai interpretacija. Granauskas duonos valgytojai analize. R.granauskas duonos valgytojai. Granauskas duonos valgytojai santrauka. Granausko duonos valgytojai. R. granauskas duonos valgytojai.

Romualdo granausko „Duonos valgytojai“ ištraukos interpretacija.

Romualdas Granauskas – lietuvių prozininkas, dramaturgas, eseistas, rašęs apie kaimo žmonių gyvenimą, nenutrūkstamais ryšiais susietą su gamtos ritmu. Jis vaizadavo senojo kaimo irimą, tradicijų, vertybių nykimą pokario metais. Pagal tematiką Romuoaldas Granauskas – tradiciškiausias rašytojas. Jo kūriniuose atskiriami jauno ir seno žmogaus pasauliai. Apsakyme „Duonos valgytojai“ rašytojas vaizduoja ne tik kartų konfliktą, bet labai subtiliai, jautriai atskleidžia gražų senųjų gyvenimą, pagrįstą tradicija, tikėjimu, šventumu.

Ištrauka pradedama tiesioginės kalbos sakiniu. Tai senojo Rimkaus kreipimasis į žmoną, kurią jis vadina motina. Tai vienintelis ištraukos sakinys, baigiamas šauktuku: išreiškiamas tyras džiaugsmas, kad jau renkasi svečiai, artėja šventė. Kreipinys „motina“ atveria šio žodžio prasmę: motina – kaip gyvybės davėja, kaip žemė maitintoja.

Žodis „motina“ yra šventas. Šventumo motyvas atsiskleidia visoje ištraukoje.

  • Lietuvių kalba Interpretacija
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (473 žodžiai)
  • Simona
  • Romualdas Granauskas Duonos valgytojai interpretacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Romualdas Granauskas Duonos valgytojai interpretacija. (2012 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/romualdas-granauskas-duonos-valgytojai-interpretacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:32
×