Romualdo Granausko biografija


Romualdo Granausko biografija.


Romualdas Granauskas nuo mažens jautė potraukį muzikai. Prastai sugijęs lūžis atėmė viltį tapti geru smuikininku. Šauklių kaimo muzikantas Vaškys, grojęs vakarėliuose armonika ir dar gebėjęs kartu koja būgną mušti, imliam vaikui buvo muzikos pradžiamokslis. Tačiau su tikru muzikantu teko susidurti jau Mosėdyje. Tai buvo profesionalus muzikantas Ferdinandas Valantinas. Rašytojas jį prisimena ir ankstyvojoje, ir vėlyvojoje kūryboje. Jis tapo prototipu novelėje „Muzikantai“, apie jį sukasi dramatiški apysakos „Švento Lozoriaus diena“ įvykiai. O matematikos mokytojo Albino Andrijausko smuikavimas ir jo dovanotas smuikas tapo jau tikra akademija, kurią baigęs Granauskas ne vienerius metus grojo kaimo vakarėliuose, vestuvėse, krikštynose, laidotuvėse. Dar visai vaikas būdamas jautė nepasotinamą troškimą klausytis muzikos. Gyvendamas Naikiuose, bėgiodavo repetuoti, groti į kolūkio kultūros namus Pauliankos gyvenvietėje netoli Mažeikių, kariuomenėje vadovavo pučiamųjų orkestrui, mokytojaudamas sukūrė moksleivių orkestrėlį. Rašytojas turėjo absoliučią klausą, mokėjo groti keliomis dešimtimis įvairiausių instrumentų.

Jaunai šeimai buvo sunku susirasti nuosavą būstą. Įsidarbino Mažeikių kompresorių gamykloje šaltkalviu-remontininku, tačiau greitai paaiškėjo, kad butai lengvai dalijami tik atvykstančioms rusų šeimoms. Su tokiom pat viltim greitai gauti butą 1969 m. įsidarbino Klaipėdos statybose betonuotoju-dailide. Tačiau iki tol paties sąmoningai, matyt, nesuvoktas kūrybinis nerimas ėmė veržtis į paviršių ir reikalauti išskirtinio dėmesio. Jau Mosėdyje prasidėjo rimtas kūrybinis darbas: naktimis rašomas Jaučio aukojimas (anot autoriaus, perrašytas šešis kartus), „Vagos“ leidyklai atiduota pirmoji knyga Medžių viršūnės. Gavęs pasiūlymą iš Nemuno redakcijos, 1972 m.

  • Microsoft Word 99 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1408 žodžiai)
  • Mokykla
  • Andrius
  • Romualdo Granausko biografija
    10 - 2 balsai (-ų)
Romualdo Granausko biografija. (2016 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/romualdo-granausko-biografija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 03:15
×