Romualdo Granausko romano Rūkas virš slėnių recenzija


Romualdas granauskas rukas virs sleniu. Atsiliepimai apie romualdo granausko romana rukas virs sleniu.

Romano "Rūkas virš slėnių" trumpa recenzija

Noriu Jums pristatyti Romualdo Granausko romaną „Rūkas virš slėnių". Perskaičiau jį per kelis vakarus ir likau maloniai nustebinta. Prisipažinsiu, mane nelabai žavėjo Granausko kūryba, kai mokykliniais laikais į galvą farširuodavo „Gyvenimą po klevu" ir jo Sovietinių laikų peripetijas. Nors „Rūkas virš slėnių" iš esmės yra apie tą patį, apie melioracijų niokojamus laukus ir dvasiškai sugniuždytą žmogų. Bet skaitymas buvo kitoks, gal dėl to, kad tai buvo savo noru, o ne priverstinis.

Šis romanas mane nustebino tuo, kad į vos 260 puslapių sutelpa visas žmogaus gyvenimas, kuris intriguoja, glumina, kelia gyvenimiškas asociacijas ir visaip kitaip dirgina mūsų emocijų pasaulį. Visa Granausko kūryba persmelkta žemaitybe, o ši knyga nėra išimtis. Ypač dialogai. Vis skaitydama mąsčiau, įdomu, kaip su tokiu išskirtiniu tekstu susidoroja kokie nors vilniečiai, kurie nežino žemaitiškos tarmybės ypatybių.

  • Filologija Recenzija
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (531 žodžiai)
  • Dovile
  • Romualdo Granausko romano Rūkas virš slėnių recenzija
    10 - 2 balsai (-ų)
Romualdo Granausko romano Rūkas virš slėnių recenzija. (2013 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/romualdo-granausko-romano-rukas-virs-sleniu-recenzija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 01:35
×