Rosacea gydymas


Roziniai spuogai kaip gydyti. Rožiniai spuogai gydymas.

Medicinos kursinis darbas. Veido odos kosmetologinė priežiūra esant rosacea. Santrauka. Įvadas. Oda. Odos funkcijos. Odos sluoksniai. Odos tipai. Kas yra rožiniai spuogai? Etiologija. Rožinės diagnostika. Rožinės formos. Rožinių spuogų formų tipai. Įtakojantys faktoriai. Ligos paūmėjimo mažinimas. Lokalus ligos prislopinimas. Fitoterapinis prislopinimas. Patarimai klientui.


Daugybė žmonių ne tik jaunystėje, bet ir senesniame amžiuje būna spuoguoti. Pasaulyje spuogų formos labai įvairios, tačiau jų atsiradimo priežastys literatūroje būna labai prieštaringos. Dažnai spuogai atsiranda ir vyresniame amžiuje, to priežastis būna veido rožinė.

Moksliniuose straipsniuose lietuviu kalba nepavyko atrasti aprašytų tyrimų apie rožinių spuogų atsiradimo priežastis, gydymo metodus. Tuo tarpu užsienio literatūroje ši tema yra paplitusi ir aktuali. Skelbiama, kad Švedijoje atliktas tyrimas parodė, kad apie 10℅ žmonių jų šalies populiacijoje, turi šią ligą (Worwood,2002). Tuo tarpu Jungtinėse Amerikos Valstijose, nustatyta, kad yra 13 milijonų žmonių, kurie serga rožine. L.Bauman (2002) nurodo, kad Rožiniai spuogai gali sukelti ne tik paveldimumas, bet ir netinkama mityba ar vaistų vartojimas. Ji yra dažniausiai diagnozuojama tarp 30 ir 50 metų amžiaus individų, ir, nors gali turėti įtakos abiejų lyčių atstovams, tai labiau būdinga moterims, bet su laiku vis daugiau vyrų patiria pasikeitimus savo veide. Rožiniai spuogai mažiau linkę atsirasti pas tamsiaodžius žmones. Ligos priežastys nėra iki galo išaiškintos.

Tyrimo tikslas: Rožinių spuogų sprendimo būdai, taikant fitoterapinių priemonių pagalbą ligos eigos palengvinimui.

Tyrimo objektas: Tikėtina, kad natūralios augalinės medžiagos ir tinkamas gyvenimo būdas turėtų pagerinti odos būklę, bei sustabdyti rožinių spuogų atsiradimą ir paūmėjimą.

Tyrimo uždaviniai:

•Išaiškinti rožinių spuogų atsiradimo priežastis;

•Aštirti, kaip veikia veido odą fitoterapiniai preparatai

Rosacea gydymas. (2015 m. Vasario 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/rosacea-gydymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:18