RTV tinklai


Įvadas. Spalvos signalo formavimas. Nešančio dažnio išrinkimas ir gavimas. Išvados. Literatūra. NTSC sistemoje spalvos signalas sudaro nešantį dažnį, šis signalas yra sumoduliuotas iš dviejų spalvą nešančių signalų. Spalvoto signalo formavimo įtaise du spalvą nešantys signalai apriboti iki 1.5 Mhz pakliūna į balansinius moduliatorius. Į juos iš generatoriaus yra paduodamas nešantysis dažnis. Į pirmąjį balansinį moduliatorių yra paduodamas tiesiogiai, o į kitą su 90 užlaikymu. Balansinis moduliatorius skiriasi nuo amplitudinio tuo kad i jį pasiduoda dažnis fn.

Ntsc sistemos pavadinimas tai jav nacionalinio televizinių sistemų komiteto pirmosios raidės (national television system committee), kuris 1950-1953m. Užsiėmė spalvotos televizijos kūrimu.

Ntsc sistemoje tuo pačiu metu perduodamas ryškumo signalas ir nešantysis dažnis, moduliuotas dvejais spalvą nešančiais signalais.

Ntsc sistema yra europos varianto ir jav. Europos variantas pačioje europoje nenaudojamas, bntsc sistemoje spalvos signalas sudaro nešantį dažnį, šis signalas yra sumoduliuotas iš dviejų spalvą nešančių signalų. Spalvoto signalo formavimo įtaise du spalvą nešantys signalai apriboti iki . mhz pakliūna į balansinius moduliatorius. Į pirmąjį balansinį moduliatorių yra paduodamas tiesiogiai, o į kitą su 90° užlaikymu.

Kiekviename balansiniame moduliatoriuje nešantysis dažnis moduliuojamas pagal amplitudę vienu iš spalvą nešančių signalų. Analizavimo paprastumui išėjime suformuojami signalai kuriuose amplitudė nešančio dažnio laikoma lygi 1, o pradinė fazė.

Balansinio moduliatoriaus išėjime gaunamos (persislinkusios 90°) pridedamosios, moduliuojamu nešančiuoju dažniu sumuojasi ir sukuria spalvos signalą.

Metodas, kai ant vieno nešančio dažnio yra perduodami du signalai yra vadinamas kvadratūrinės moduliacijos principu. Jo esmė yra pavaizduota vektorinėje diagramoje. Čia dvi kvadratūrinės sudaromosios parodytos sudėtos į savo šoninį dažnį. Suminis virpesys – spalvos si kaip žinome dviejų sinusinių dydžių, su šios išvados tinka ir vektoriniai diagramai. Apie spalvos signalą galima kalbėti, kaip apie du nepriklausomus kvadratūrines sudaromąsias, arba kaip vieną nešančiąją su amplitudine ir fazine moduliacija.

įskaitant tai kad sodrumo keitimas vykdomas proporcingai keičiant šviesą nešančių signalų amplitudę, o keičiant spalvos toną šviesą nešančių signalų amplitudė keičiasi neproporcingai. Pagal brėžinį galima padaryti išvadą, kad signalo amplitudė išreikšta formule. perduoda informaciją apie signalo sodrumą, o fazė pagal formulę. spalvos toną. Todėl spalvos signalo fazė priklausomai nuo perduodamos spalvos keičiasi nuo iki 360°. Vekto spalvos signalo fazė ntsc sistemoje yra pagrindinė reikšmė, pagal ją atskiriamas atkuriamo spalvos signalo tonas. Tai ir yra spalvos signalo ntsc sistemoje esmė. Daugeliu atveju pagal ją nustatomas signalo pažeidžiamumas.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai (850 žodžiai)
  • Ona
  • RTV tinklai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
RTV tinklai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/rtv-tinklai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:07
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo