Rudens sonetai


Rudens sonetai. Šis sonetas skirtas meilės temai. Pasvarstykite, kodėl nebuvo tartas tas ,,vienas žodis“. Kas eilėraščio žmogui vertingiau – nutolimas, kančia ir meilės laukimas ar pati meilė? Kodėl. Perskaitę daugiau sonetų aptarkite meilės temą Mačernio kūryboje? Įsiskaitykite į šį sonetą ir padiskutuokite. Kodėl kai kurie žodžiai rašomi didžiąją raide? Į ką jie nurodo? Kodėl eilėraščio žmogus sako, kad ,,kūrybos metas baigtas“? Apie kokią vidinio gyvenimo istoriją čia užsimenama?

,,Vienas žodis“ kuris nebuvo tartas, tai žodis ,,myliu“, kuris reikštų prisipažinimą meilėje. Žodis ,,myliu“ nebuvo ištartas todėl, nes principai ir išdidumas buvo svarbiau meilės. Sonete pabrėžiama, kad širdis išdidžios, nes neparodo nė mažiausiu ženklu, kad ilgisi vienas kito,kankinasi. O tas ,,vienas žodis“ kuris nebuvo tartas galėjo žymiai pakeisti abiejų žmonių likimą. Jeigu jie nepabijotų išsakyti vienas kitam savo jausmų, nebūtų tokie išdidus, tai paskui nesikankintų dėl to, kad nepabandė prisipažinti meilėje ir galėjo tapti laimingi. Taigi reikia būti truputi paprastesniems ir gyvenimas mums nusišypsos, dažniau stebins maloniais dalykais.

Eilėraščio žmogui vertingiau nutolimas, kančia ir meilės laukimas nei pati meilė. Todėl nes gal bijo nelaimingos meilės, o gal trokšta kančios, nes tik ji skatina eiti, kovoti ir laimėti, nebijo vienatvės, nes vienumoje gali apmąstyti savo patirtį. Nors eilėraščio žmogus širdies gilumoje labai kankinasi, bet to nerodo. Neprisipažįsta meilėje, nors ir jaučia abipusę simpatiją. Gal todėl, kad nenori parodyti, kad yra įsimylėjęs bijo pasirodyti silpnas, o atvirkščiai nori visiems įrodyti kad yra stiprios valios, išdidus ir nepasiekiamas.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (486 žodžiai)
  • Alan
  • Rudens sonetai
    10 - 8 balsai (-ų)
Rudens sonetai. (2015 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/rudens-sonetai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 07:46
×