Rūdninkų girios gamtotvarkos planas


Gamtotvarkos ssgg analizes metodika. Rūdininkų girios planas. Gamtotvarkos planai.

Pastaruoju metu labai didelė problema yra natūralios gamtos trikdymas ir jos nykimas. Tam, kad tai sustabdyti, tam tikros institucijos ir natūraliais gamtos kampeliais suinteresuoti asmenys daro viską, kad konkrečiai teritorijai būtų padaryta kuo mažesnė žala ir natūrali gamta būtų kuo mažiau paveikta antropogenės veiklos. Tam yra kruopščiai rengiami gamtotvarkos planai, kuriuose pateikiamos saugomų teritorijų tvarkymo ir saugojimo įgyvendinimo priemonės. Šis gamtotvarkos planas (toliau gp) yra rūdninkų girios. Šis gamtotvarkos planas sudarytas pagal esminius reikalavimus. Teritorijos būklės aprašymas ir įvertinimas. Šioje dalyje nurodoma teritorijos padėtis ir būklė. Pateikiamas teritorijos lokalizavimo brėžinys lietuvos ir apskrities, kurioje yra šis draustinis, mastu. Taip pat apžvelgiamas teritorijos teisinis statusas ir svarba, įvardijamos saugomos vertybės ir jų svarba bei poreikis gamtotvarkos priemonėms vykdyti, pateikiama informacija apie žmogaus veiklą gretimose teritorijose, biologines ypatybes, fizines – geografines sąlygas ir kt. Gamtotvarkos plano uždaviniai ir tikslai. Gp tikslai suformuluoti atsižvelgiant į gamtos apsaugos problemų mastą bei jų kilmę, nustatant, kurias iš jų įmanoma išspręsti. Gp uždaviniai yra konkretūs, realiai įgyvendinami per gp įgyvendinimo laikotarpį. Yra pateikta ssgg (stiprybių, silpnybių, galimybių, grėsmių) analizė. Gamtotvarkos priemonių įgyvendinimo planas. Pateikiamas konkrečių priemonių, kuriomis bus siekiama įgyvendinti rūdninkų girios gamtotvarkos plano tikslus ir uždavinius, planas. Jame pateikta uždaviniai ir jų įgyvendinimo priemonės.

Tam yra kruopščiai rengiami gamtotvarkos planai, kuriuose pateikiamos saugomų teritorijų tvarkymo ir saugojimo įgyvendinimo priemonės. Šis gamtotvarkos planas šioje dalyje nurodoma teritorijos padėtis ir būklė. Taip pat apžvelgiamas teritorijos teisinis statusas ir svarba, įvardijamos saugomos vertybės ir jų svarba bei poreikis gamtotvarkos priemonėms vykdyti, pateikiama informacija apie žmogaus veiklą gretimose teritorijose, biologgp tikslai suformuluoti atsižvelgiant į gamtos apsaugos problemų mastą bei jų kilmę, nustatant, kurias iš jų įmanomapateikiamas konkrečių priemonių, kuriomis bus siekiama įgyvendinti rūdninkų girios gamtotvarkos plano tikslus ir uždavinius, planas. Jame papaukščių apsaugai svarbi teritorija rūdninkų giria (toliau – rūdninkų girios past) yra vilniaus apskrities šalčininkų rajono savivaldybėje ir alytaus apskrities varėnos rajono savivaldybėje (1 pav. ). Rūdninkų girios past yra Lietuvos pietrytinėje dalyje, 40 km nutolusi į pietvakarius nuo vilniaus miesto ir km į pietus nuo baltosios vokės gyvenvietės.

Rūdninkų girios past ribos sutampa su rūdninkų girios biosferos poligono ribomis, jos užimamas plotas yra 20 080,5 ha. Teritorija užima didesnź rūdninkų girios masyvo (37000 ha) dalį. Šis miškų masyvas pietvakariuose jungiasi su dainavos (gudų) girios masyvu (145 000 ha), o šiaurės rytuose su lavoriškių-nemenčinės miškų masyvu (31 000 ha). Artimiausios gyvenvietės yra baltoji vokė (šiauriau apie km), šalčininkų miestas (piečiau apie km), eišiškės (apie 15 km į pietus) ir valkininkai (apie km į rytus).

Rūdninkų girioje veikia vidaus reikalų ministerijai priklausanti šaudykla, kuri į saugom¹ teritorij¹ nepatenka. Teritorijos centro geografinės koordinatės: 54°22´n irrūdninkų girios biosferos poligonas įsteigtas aplinkos ministro 2004 m. Gruodžio 10 d. Įsakymu nr. D1-629 dėl adutiškio-guntauninkų miškų, gedžiūnų miško, gubernijos miško, padauguvos miško, plinkšių miško, rūdninkų girios, šimonių girios, taujėnų- užulėnio miškų ir žaliosios girios biosferos poligonų įsteigimo, jų nuostatų ir ribų patvirtinimo (žin. , 2004, nr. 181-6713).

Lietuvos respublikos vyriausybės 2005 m. Balandžio 20 d. Nutarimu nr. 431 dėl Lietuvos respublikos vyriausybės 2004 m. Balandžio d. Nutarimo nr. 399 dėl Lietuvos respublikos saugomų teritorijų arba jų dalių, kuriose yra paukščių apsaugai svarbių teritorijų, s¹rašo patvirtinimo ir paukščių apsaugai svarbių teritorijų ribų nustatymo pakeitimo (žin. , 2005, nr. 52-1742; 2006, nr.

  • Aplinka Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1769 KB
  • 2011 m.
  • 29 puslapiai (8805 žodžiai)
  • Universitetas
  • Modesta
  • Rūdninkų girios gamtotvarkos planas
    10 - 1 balsai (-ų)
Rūdninkų girios gamtotvarkos planas. (2011 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/rudninku-girios-gamtotvarkos-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 11:14
×