Rūgščių ir bazių tyrimas tirpaluose


Rūgščių ir bazių tyrimas tirpaluose. Tikslas. Kaip pasikeis indikatoriaus spalva keturiuose skirtinguose tirpaluose? Hipotezė. Mano manymu, įmerkus indikatorius į acto ir citrinos sulčių tirpalą. Priemonės. Citrina Dantų pasta Actas Šampūnas 4 stiklinės šalto vandens Raudongūžis kopūstas. Darbo eiga. Iš pradžių kelis raudongūžio kopūsto lapus pavirinau vandenyje. Į 4 stiklines po lygiai įpyliau šalto vandens iš krano. Į pirmąją stiklinę įpyliau 1 arbatinį šaukštelį acto, tirpalas nepakeitė spalvos. Į antrąją stiklinę įpyliau 1 arbatinį šaukštelį šampūno, tirpalas pabalo. Į trečiąją stiklinę įspaudžiau 1 arbatinį šaukštelį dantų pastos. Į ketvirtąją stiklinę įpyliau 1 arbatinį šaukštelį citrinos sulčių, tirpalo spalva nepakito. Atvėsus raudongūžio kopūsto sultims, į jas įmerkiau filtravimo popierėlių. Išdžiuvus lapeliams merkiau juos į paruoštus 4 tirpalus. Lapelis, įmerktas į šampūno tirpalą, nusidažė žaliai. Lapelis, įmerktas į acto tirpalą, nusidažė raudonai. Lapelis, įmerktas į dantų pastos tirpalą, nusidažė žaliai. Lapelis, įmerktas į citrinos sulčių tirpalą, nusidažė raudonai. Rezultatas. Acto ir citrinos sulčių tirpaluose indikatorius nusidažė raudonai. Išvada. Mano hipotezė pasitvirtino, kadangi indikatoriai. Šaltiniai. Reginos Jasiūnienės ir Virginos Valentinavičienės vadovėlis “Chemija” 9 klasei.

Iš pradžių kelis raudongūžio kopūsto lapus pavirinau vandenyje, kol vanduo įgavo ryškiai mėlyną spalvą.

Acto ir citrinos sulčių tirpaluose indikatorius nusidažė raudonai, taigi šie tirpalai yra rūgštūs, o dantų pastos ir šampūno tirpaluose indikatoriai nusidažė žaliai, taigi šie tirpalai yra bazės.

Mano hipotezė pasitvirtino, kadangi indikatoriai, įmerkti į dantų pastos ir šampūno tirpalus, nusidažė žaliai, o indikatoriai, įmerkti į acto ir citrinos sulčių tirpalus, nusidažė raudonai.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 5290 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (246 žodžiai)
  • Agne
  • Rūgščių ir bazių tyrimas tirpaluose
    10 - 3 balsai (-ų)
Rūgščių ir bazių tyrimas tirpaluose. (2014 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/rugsciu-ir-baziu-tyrimas-tirpaluose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 06:30
×