Rūgščių lietų poveikis vandens telkiniams


Rūgščių lietų poveikis vandens telkiniams. Įvadas. Dėstymas. Išvados. Literatūra.

Šiandien turime daugybę pasaulinio dydžio rūpesčių kaip oro tarša, gamtos teršimas, spartus gyventojų skaičiaus augimas, masinis gyvūnų rūšių nykimas, rūgštiniai lietūs ir pan. Su šiomis problemomis stengiamasi kovoti, tačiau ne visada tai pavyksta, galbūt todėl, jog mūsų žmonija yra begalo didelė ir ne visi stengiasi saugoti aplinką, ir tik keli iš jų supranta, kaip yra svarbu tausoti mūsų planetą, motiną Žemę. Juk visi žinome, jog nėra nieko amžino, taigi Žemė irgi ilgai negyvuos, ji turi savo terminą. Šiame referate bus nagrinėjama viena iš didžiausių globalinių problemų, kaip Mano tikslas pristatyti šios problemos židinį, iš ko susidaro rūgštūs lietūs, jo poveikį vandens telkiniams, pagrindinius Lietuvos teršėjus ir kokią daro įtaką rūgštieji lietūs, kokie padariniai laukia ateityje ir kaip kovoti su šia globaline problema, kad nors ją sumažintume.

Vienintelis būdas aplinkos rūgštėjimo procesui sustabdyti – tai teršalų išmetimų sumažinimas, šią problemą galima išspręsti, sumažinus automobilių ir elektrinių išskiriamų dujų kiekį, valant iš jėgainių kaminų išeinančius degimo produktus, mažinant sieros kiekį kure, taip pat kuriant pramonines technologijas su mažesnėmis energijos sąnaudomis. Valdžia turėtų uždrausti važinėti ypač senais automobiliais, įkurti kenksmingų atliekų perdirbimo centrus, intensyviai kontroliuoti fabrikų, elektrinių ir gamyklinių atliekų šalinimą ir be abejo daugiau skirti lėšų moksliniams darbams, kovojantiems su rūgščiųjų lietų susidarymu.

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1338 žodžiai)
  • Raminta
  • Rūgščių lietų poveikis vandens telkiniams
    10 - 6 balsai (-ų)
Rūgščių lietų poveikis vandens telkiniams. (2015 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/rugsciu-lietu-poveikis-vandens-telkiniams.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 23:05
×