Rūgštinių akumuliatorių elektrolito kainos palyginimas parduotuvėse


Įvadas. Tikslas. Uždaviniai. Pirma stebėjimo diena. Antra stebėjimo diena. Trečia stebėjimo diena. Ketvirta stebėjimo diena. Dvylikta stebėjimo diena. Trylikta stebėjimo diena. Keturiolikta stebėjimo diena. Išvados. Šaltiniai.


Pasirinktas kiekybinio tyrimo objektas yra dvi parduotuvės: ERMITAŽAS  kurio adresas (Kaunas; Raudondvario pl. 131) ir SENUKAI kurie yra ( Širvintos ; Vilniaus g. 79,). Stebėjimui buvo pasirinktas rūgštinių akumuliatorių elektrolitas. Reikėjo stebėti keturiolika dienų tos pačios rūšies kainas jas fiksuoti, analizuoti ir vertinti. Visas keturiolika dienų buvo tikrinamos kainos internetu. Prieš atliekant tyrimą buvo iškeltas spėjinis, kad SENUKAI parduotuvėje  kainų vidurkis bus žemiausias. Ir tyrimo pabaigoje išaiškės ar pasitvirtins spėjimas ar ne.

Pirmą stebėjimo dieną parduotuvėje ERMITAŽAS vieno litro rūgštinių akumuliatorių elektrolito kaina buvo 0,93 Eur, o parduotuvėje SENUKAI tos pačios rūšies vieno litro elektrolito kaina buvo 0,95 Eur. Kainų skirtumas yra 0,02 Eur. Taigi pažvelgus į lentelę galime daryti šios dienos išvadas, kad ERMITAŽAS  parduotuvėje elektrolitas yra pigesni negu SENUKAI parduotuvėje.

Devintą stebėjimo dieną ERMITAŽAS  parduotuvėje vienam litrui rūgštinių akumuliatorių elektrolito kaina 0,94 Eur. Lyginant su aštuntąja diena kaina nepasikeitė. Tačiau parduotuvėje SENUKAI elektrolito kaina keitėsi 0,99 Eur lyginant su aštuntąja diena elektrolitas pabrango 0,01Eur. Taigi šios dienos kainų skirtumas yra 0,05 Eur.

Dešimta stebėjimo diena niekuo nesiskiria nuo devintos stebėjimo dienos, elektrolito kainos ir kainų skirtumas nesiskiria. Tai galime pamatyti palyginę dešimtos ir devintos stebėjimo dienos lenteles, kurios atskeidžia, kad ERMITAŽAS  parduotuvėje 0,05 Eur pigiau pirkti elektrolitą.

Tryliktą stebėjimo dieną ERMITAŽAS  parduotuvėje kainos nepakeitė, liko tokia pat kaip ir dvyliktąją stebėjimo dieną 0,95 Eur, o SENUKAI parduotuvėje kainą sumažino 0,03 Eur. Šį skirtumą matome palyginę tryliktą stebėjimo dieną su dvyliktą. Šios dienos kainų skirtumas tarp ERMITAŽAS  ir SENUKAI parduotuvių yra 0,02 Eur. Taigi ir vėl matome, kad ERMITAŽAS  parduotuvėje elektrolitas yra pigesni.

  • Microsoft Word 1581 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1405 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ernestas
  • Rūgštinių akumuliatorių elektrolito kainos palyginimas parduotuvėse
    10 - 3 balsai (-ų)
Rūgštinių akumuliatorių elektrolito kainos palyginimas parduotuvėse. (2018 m. Spalio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/rugstiniu-akumuliatoriu-elektrolito-kainos-palyginimas-parduotuvese.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 21:23
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo