Rūgštys Išplėstinis biologijos pamokos planas


Išplėstinis biologijos pamokos planas. Mokinių ypatingumai. Pamokos trukmė. Pamokos tema. Pamokos tikslas. Mokymo uždaviniai. Mokymosi uždaviniai. Pamokos tipas. Pamokos eiga. Organizacinė dalis. Pamokos temos skelbimas. Naujos medžiagos dėstymas. Perteiktos medžiagos nagrinėjimas. Medžiagos įtvirtinimas. Pamokos medžiagos apibendrinimas užbaigimas. Pamokos užbaigimas. Rūgštys Šarmai Rūgštys.


- Kadangi iš pertraukos sugrįžom labai išsiblaškę, prašau pažiūrėkite į šį paveikslėlį ir išvardinkite kas čia tokia pavaizduoti. (valgomoji druska, grietinė, skalbimo milteliai, actas, muilas, cukrus...)

Gal žinote, kuriuose iš šių priemonių ir produktų yra rugščių?

O kurios priemonės yra vadinamos šarmais?

Pamokos metu susipažinsime su šiais tirpalais, jų savybėmis. Taip pat išsiaiškinsime kaip yra gaunamas neutralus tirpalas, bei atliksime bandymą.

Kiekvieną dieną mes susiduriame su rūgštimis. Rūgščių yra grietinėje, raugintame piene, raugintuose kopūstose, acte, citrinų, obuolių ir apelsinų sultyse. Tai palyginti silpnos rūgštys. Stipri ir todėl labai pavojinga yra sieros rūgštis. Ji, pavyzdžiui, pilama į akumuliatorius.

Tirpalai, pasižymintys priešingomis nei rūgštys savybėmis, vadinami šarmais. Tai muilinas vanduo, vandenyje ištirpę skalbimo milteliai, geriamosios sodos tirpalas, kalkiu skiedinys, taip pat įvairūs plovikliai ir valikliai. Šarmai reaguoja su rūgštimis ir jas panaikina. Šarmai slidūs ir kartūs. Šarmų ragauti nepatartina, nes kai kurie iš jų labai pavojingi. Prausiantis akis griaužia būtent muilo šarmas nors šis šarmas palyginti silpnas.

Yra tirpalų, kurių nepavadinsi nei rūgščiais, nei šarminiais. Jie vadinami neutraliais. Tokie yra valgomosios druskos ir cukraus tirpalai. Cukrus burnoje virsta rūgštimi, ši ėda dantų emalį. Todėl tiems, kurie vartoja daug cukraus, patariama po valgio valytis dantis. Dantų pastoje yra šarmo. Jis reaguoja su burnoje susidariusia rūgštimi ir ją panaikina.

  • Biologija Planas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (977 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ramunė
  • Rūgštys Išplėstinis biologijos pamokos planas
    10 - 8 balsai (-ų)
Rūgštys Išplėstinis biologijos pamokos planas. (2016 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/rugstys-isplestinis-biologijos-pamokos-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 19:54
×