Ruijos ir NVS šalių teatras ir literatūra


Įvadas. Rusijos muzikos ir teatro kultūra. Muzikos stiliai ir jų raida Rusijoje. Liaudies muzika. Klasikinė muzika. Opera. Rusijos romansai. XX ir XXI amžiaus Rusijos pop muzika. Rusijos teatras. Muzika ir teatras kitose NVS šalyse. Muzikos įtaka ekonomikai. Išvados.

Kartais žodžiu kultūra vadinami ir išskirtiniai daiktai ar veiksmai, kaip menas, teatras, muzika.

Šio mano darbo tikslas yra išanalizuoti Rusijos ir kitų NVS šalių teatro ir muzikos kultūros raidą, atskleisti jų įtaką ne vien žmonių išsilavinimui, bet taip pat ir ekonomikai.

Rusijos kultūra ir menas turi turtingą istoriją ir gali pasigirti įspūdingų laimėjimų, ypač, kai kalbama apie literatūrą ir filosofiją, klasikinę muziką ir baletą, architektūrą ir tapybą, kiną ir teatrą. Visi šie laimėjimai turėjo didelės įtakos pasaulio kultūroms.

Rusų kultūra prasidėjo vystytis nuo Rytų slavų, jų pagoniškų tikėjimų ir specifinio gyvenimo būdo,miškingose vietovėse Rytų Europoje. Rusų kultūrai pradžioje daug įtakos turėjo kaimyninių finougrų gentis ir Ponto stepių klajokliai, taip pat tiurkų tauta.

Didelę įtaką menui Rusijoje, Ukrainoje ir Baltarusijoje daro jų religija - stačiatikybė

Muzikos stiliai ir jų raida Rusijoje

Liaudies muzika yra seniausia muzikos rūšis atsiradusi Rusijoje. Šaknys rusų liaudies muzikos siekia dar pirmąjį šios eros tūkstanmetį, kai salvų gentys apsigyveno Europoje, dabartinėje Rusijos teritorijos dalyje. Šios gentys buvo garsios savo meile muzikai, meistriškumu dainavimu. Metai iš metų įvairųs Rusijos žmonių ansambliai bando pratęsti autentiškas rusų gyvos muzikos tradicijas. Liaudies dainos ir šokių ansambliai apdovanoja šalies repertuarą dainomis, dažnai maišančiomis pagoniškas šaknis ir krikščionišką simbolizmą. Dainos liūdnos,lėtos ar linksmos, taip pat kaip šokiai - grakštūs ir energingi, kuriems pritaria tradiciniai muzikos instrumentais (balalaikos, švilpimas, mediniai šaukštaiir taip toliau). Šiais laikais liaudies muzika Rusijoje nepraranda populiarumo, bandoma senas muzikos tradicijas maišyti su šiuolaikinėmis technologijomis.

Zhanna Bichevskaya, garsi Rusijos dainininkė, įžymi savo specifiniu 'kaimo gyventojų' stiliumi. Jos įtaka liaudies dainų populiarumui gali būti palyginti su Joan Baez ir Tracy Chapman. 1970-aisiais ji padarė pažangą atnaujindama autentiškos rusų dainos. Jos senų liaudies dainų repertuaras yra ganėtinai skirtingas, apimantis valstiečių darbines ir ritualines dainas, komiškas dainas ir graudžias dainas, miesto dainas ir baladės su pražūtingais jausmais, meile ir mirtimi.

Rusijos nacionalinė kompozitorių mokykla įgijo savo išskirtinį įvaizdį gana vėlai, tiktai 19-ojo šimtmečio vidurio. Tačiau iškart klasikinė Rusijos muzika sulaukia pasaulio pripažinimo. Vakarų Europos muzikantai ir 19-ojo šimtmečio kritikai atkreipė dėmesį į specifinią rusų muziką, kuri naudojo Euroazijos liaudies muzikos fragmentus, juos prikėlė visiškai naujam gyvenimui, taip pat maišė 'rytų' ir 'vakarų' muzikos elementus. Rusija atskleidė visiškai naujos formos simfoninį išsivystymą. Muzika tokių artistų kaip Alexander Scriabin, Igor Stravinsky ir Sergei Prokofiev 20-ojo šimtmečio pradžioje žengė didelį rusų muzikos žingsnį į pasaulinio muzikos proceso avangardą.

  • Teatras Referatas
  • Microsoft Word 74 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2577 žodžiai)
  • Universitetas
  • Urtė
  • Ruijos ir NVS šalių teatras ir literatūra
    10 - 5 balsai (-ų)
Ruijos ir NVS šalių teatras ir literatūra. (2015 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/ruijos-ir-nvs-saliu-teatras-ir-literatura.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 11:58
×