Rūkymas kenkia


Chemijos skaidrės. Rūkymo žala. Istorija. Po Kristupo Kolumbo antrojo žygio (1493-1496) tabako sėklų buvo parvežta į Europą. Jaunimas! Daug jaunimo, vaikų rūkyti pradeda iš smalsumo. Rūkymas žmogui sukelia skirtingas asociacijas. Rūkant išsiskiria nikotinas. Jis ir yra kenksmingas žmogui. Taip pat nikotinas pažeidžia ir virškinimo sistemą burną. Dar viena žmogaus. Labiausiai nikotinas kenkia kvėpavimo sistemai. Ligos. Rūkant silpnėja. Deja rūkantieji kenkia ne vien savo. Moterys! Taip pat rūkimas kenkia nėščioms moterims. Rūkymo prevencija. Pirminė prevencija –. Visuomenės informavimo priemonės (toliau – VIP) yra veiksmingiausias ir efektyviausias būdas pasiekti norimą auditoriją. Prevencinės programos turi apimti      Mokyklą ir bendruomenes. Patarimas. Rūkyti ar nerūkyti žmogaus apsisprendimas.


Daug jaunimo, vaikų rūkyti pradeda iš smalsumo, originalumo, pasirodymo prieš vyresnius draugus, kiti pamėgdžioja suaugusiuosius. Jauno žmogaus organizmas prie tabako labai greitai pripranta. Jis neilgam padidina smegenų ląstelių aktyvumą, o kai po kurio laiko energija ir pakilimo jausmas dingsta, žmogus vėl siekia cigaretės. Taip atsiranda priklausomybė nuo tabako.

Rūkant išsiskiria nikotinas. Jis ir yra kenksmingas žmogui. Nikotinas pakenkia nervų sistemą. Negaudamas nikotino žmogaus organizmas jaučia silpnumą, galvos skausmą, karštį, šaltą prakaitą, šviesos baimę, klausos ir regėjimo sutrikimus, psichinį susijaudinimą, sąmonės netekimą, traukulius, hipotermija, kvėpavimo paralyžių.

Taip pat nikotinas pažeidžia ir virškinimo sistemą: burną, ryklę, stemplę, skrandį. Žmogus jaučia stemples sausumą, deginimą, perštėjimą, pykinimą, pilvo skausmą.

Dar viena žmogaus organizmo sistema, kurią pažeidžia nikotinas yra kraujotakos sistema. Rūkantysis būna išblyškęs, jaučia stenokardinius skausmus, ritmo sutrikimus, padažnėja širdies plakimas.

  • Chemija Skaidrės
  • 2014 m.
  • Donatas
  • 16 puslapių (427 žodžiai)
  • Chemijos skaidrės
  • MS PowerPoint 564 KB
  • Rūkymas kenkia
    10 - 2 balsai (-ų)
Rūkymas kenkia. (2014 m. Gegužės 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/rukymas-kenkia.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:42