Rūkymas referatas (2)


Rūkymas , kas tai. Cheminė perdirbto tabako sudėtis. Rūkymo būdai. Rūkymo istorija. Rūkymo duomenys pasaulyje ir Lietuvoje. Pasyvus rūkymas. Ligos sukeltos pasyvaus rūkymo. Aktyvus rūkymas. Rūkymo sukeliamos ligos širdies ir kraujagyslių ligos. Vėžio tipai , labiau paplitę tarp rūkančiųjų yra. Kitokia rūkymo daroma žala organizmui. Rūkymas ir impotencija. Patarimai kaip mesti rūkyti. Apklausos analizė. Ar rūkote. Kiek metų rūkote. Kiek cigarečių surūkote per dieną. Kur dažniausiai rūkote. Kada noras rūkyti yra didžiausias. Kas paskatino rūkyti. Kaip jaučiatės parūkę. Ar bandėte mesti rūkyti. Jei bandėte , ar Jums pavyko. Ar artimieji žino , kad rūkote. Ar jie pritaria ? Ar jaučiate sveikatos sutrikimų. Jei taip , tai kokių.

Nors rūkymas - lėta mirtis vistiek pati populiariausia prekė pasaulyje yra cigaretės. Visuomenė tobulėja tačiau vis daugiau žmonių pasineria į nikotino teikiamus malonumus, gal nežinodami ar nenorėdami suprasti, tikėti jo kenksmingumu sveikatai. Tačiau kas aštuonias sekundes pasaulyje miršta 1 žmogus, mirties priežastis – tabako sukelti padariniai, nes žmogus, kuris per dieną surūko pakelį cigarečių, per metus suvalgo pusę šaukštelio dervos. Visa tai rūkančiam žmogui gali pasirodyti nereikšminga, nes rūkantysis paprasčiausiai nenori to girdėti, suprasti. Tačiau, tokiam žmogui reikalinga skubi pagalba, norint išvengti rimtų sveikatos sutrikimų ar net mirties. Bet visų pirma, norint kalbėti apie rūkymo poveikį sveikatai turime išsiaiškinti tiksliai kas yra rūkymas ir kodėl žmogus turi polinkį į rūkymą.

5 – 15 % organinių rūgščių;

0,1 – 1,5 % eterinių aliejų.

Rūkymo duomenys pasaulyje ir Lietuvoje.

HELENA tyrimas įrodė, kad pasyvus rūkymas padidina širdies ligų riziką nerūkantiems iki 60%.

Sukelia plaučių vėžį, nes jei gyvenama kartu su rūkančiu partneriu, papildoma rizika moterims yra 20%, o vyrams -30%.

Sukelia astmą netgi daugelis suaugusiųjų sergančių astma nurodo tabako dūmus kaip provokuojantį faktorių

Tai labiausiai paplitusi priklausomybės liga. Rūkantieji pagrindinį dūmą įkvepia ir išpučia maždaug 10 kartų, o vienas ciklas trunka apie 24 sekundes, tuo tarpu pati cigaretė, degdama apie 12 minučių, visą laiką teršia orą. Aktyvus rūkymas sudaro dvi dūmų sroves:

Aktyvus rūkymas yra pavojingas sveikatai. Po ilgų tyrimų buvo gauti oficialūs įspėjimai, apie aktyvaus rūkymo poveikį organizmui:

prarasti atsparumą peršalimo ligoms, kaip gripas, bronchitas;

Rūkymas blogina sergančiųjų astma būklę ir silpnina prieš astminių vaistų poveikį;

Atlikome anoniminę anketinę apklausą, kurios tikslas išsiaiškinti pirmakursių kineziterapeutų rūkymo ypatumus. Buvo apklausta KT 10-1 ir KT 11-1 grupių studentai. Apklausą sudarė 15 klausimų, susijusių su rūkymu. Moterų respondenčių (84,6 %) buvo daugiau nei vyrų (15,4 %). Išsiaiškinta, jog daugiausia rūko 18-20 metų amžiaus (96,2 %) ir tik mažas procentas 21-23 metų (3,8 %). Iš apklaustųjų respondentų 73,1 % nerūko, o likę 26,9 % – rūko. Vidutiniškai apklausti studentai rūko dvejus metus ir surūko nuo 1 iki 15 cigarečių per dieną. Respondentai teigė, jog dažniausiai rūko prie mokymo įstaigų ir šventėse (15,4 %), namuose (11,5 %). Didžiausias noras rūkyti kyla, kai jaučiama įtampa, stresas ir nerimas (19,2 %), kai yra išgėrę (15,4%) ir šalia rūko draugai (11,5 %).

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 66 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2277 žodžiai)
  • Kolegija
  • Bri
  • Rūkymas referatas (2)
    10 - 9 balsai (-ų)
Rūkymas referatas (2). (2015 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/rukymas-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:36
×