Rūkymas referatas


Referatas apie cigaretes. Plauciu tuberkuliozes reabilitacijos pratimai. Rukymas kenkia referatai. Referato ivadas pavyzdys apie aids. Referatas nikotinas. Referatas apie rukyma. Insultas referatas. Lankstinukas rukymas. Referatas apie tabaka. Rūkymas referatai.

Rūkymas yra vienas iš pagrindinių daugelio plaučių ligų, taip pat ir lėtinės obstrukcinės plaučių ligos, bronchinės astmos ir plaučių vėžio rizikos veiksnių. Rūkantys žmonės lėtiniu bronchitu serga 5,5 karto, o plaučių vėžiu – 10 kartų dažniau negu niekada nerūkiusieji.Rūkalius yra tabaką vartojantis asmuo. Cigaretė gaminama iš cilindrinio popierinio vamzdelio, kuris paprasati būna trumpesnis negu 10 cm ir 10 mm skersmens, su susmulkintu rūkomuoju tabaku.

Vidutiniškai ramybėje žmogus įkvepia api

Dauguma jaunų žmonių, paragavę cigaretės dūmo, tampa rūkaliais. Pats pavojingiausias amžius – tarp 14 ir 17 metų. Paaugliai labai dažnai pasiduoda draugų įtakai ( 28,8% 12-19 – mečių prisipažįsta rūkę).

Pirmoji cigaretė niekada nebūna maloni, tačiau surūkius keletą pakelių atsiranda įprotis, ilgainiui žmogus tampa ir psichologiškai, ir fiziškai priklausomas nuo nikotino. Beje, tie, kurie nepradeda rūkyti iki 20-ies, rečiau griebiasi šio netikusio įpročio suaugę.

Medikai teigia, kad apie penktadalį rūkančių moterų rūkyti pradėjo neturėdamos nė 15-os metų. Labai svarbi ir šeimos įtaka. Jei rūko bent vienas iš tėvų, dažnai pradeda rūkyti ir vaikai.

Rūkymas, cigaretės prisidegimas ilgainiui tampa savotišku ritualu, nasąmoningai verčiančiu patikėti, kad rūkant galima atsikratyti nesaugumo jausmo. Tačiau tai tėra saviapgaulė, cigaretės dūmų šydas, kuriam išsisklaidžius lieka visos problemos.

Medikai nuolat primena, kad pasaulyje kasmet nuo nikotino sukeltų ligų miršta milijonai žmonių ir tas skaičius vis auga.

Rūkymas didina tikimybę susirgti ankstyva ateroskleroze, išemine širdies ir galvos smegenų kraujagyslių liga, kojų kraujagyslių ligomis, plaučių ir gerklų vėžiu, lėtiniu bronchitu, bronchine astma, gali sukelti lytinę negalią. Insultas rūkalius ištinka kartus dažniau nei nerūkančius. Nikotinas sutrikdo moters hormonų sistemą, mažina vaisingumą, gali būti menstruacinių sutrikimų, persilei0,05-0,16 g. Gryno nikotino-žmogui mirtina dozė. Tiek patenka į organizmą surūkius 15-20 benzapirenas, radioaktyvieji polonis, švinas ir bismutas. Šių medžiagų ypač daug dervoje, išsiskiriančioje degant tabakui.

Vėžį sukeliančios madžiagos. Įrodyta, kad tokia derva tepant gyvūno odą ar įšvirkščiant, atsiranda vėžys.

Plaučių ligomis dažniausiai serga pasyvūs rūkaliai, tai yra žmonės, kuriems tenka būti prirūkytoje aplinkoje. Ištyrus tokių rūkalių nikotino koncentraciją seilėse bei šlapime nustatyta, kad pasyvus rūkymas atitinka 0,1-2 cigaretes surūkytas per dieną. Pasyvus rūkymas itin kenkia vaikams. Kuo daugiau vaikas yra veikiamas pasyvaus rūkymo, tuo didesnė tikimybė, kad jis sirgsrūkalius yra tabaką vartojantis asmuo. Virš 1,1 milijardo rūkalių per metus surūko 5500 milijardus cigarečių. Rūkalių skaičius ėmė augti dvidešimto amžiaus pradžioje, kai atsirado cigaretės; prieš tai tabakas buvo uostomas arba kramtomas. Rūkalius gali rūkyti cigaretes, cigarus arba pypkes.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (2230 žodžiai)
  • Rūkymas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Rūkymas referatas. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/rukymas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:31
×