Rūkymas


Rukant svaigsta galva. Rukymas pavojingas malonumas rasinys. Jeigu rukau ir man norisi vemti ar as nescia?. Rukymas galvos svaigimas. Ese rukymas. Rašinys'kas slypi cigaretės dūmuose'.

Rūkymas. Parengiamasis planas. Tema. „rūkymas“. Problema. Žmonių nesirūpinimas savo sveikata. Kalbos tikslas. Informuoti apie rūkymo žalą, rūkymo galimus padarinius. Pabandyti pakeisti žmonių požiūrį į rūkymą. Tikslų siekimo būdas. Literatūros šaltiniai: internetas, regina koženiauskienė „retorika“ vilnius 1999. Medžiagos dėstymo būdas. Aiškinimo. Auditorija. Jauni žmonės – tiek rūkantys, tiek nerūkantys. Vieta. Paskaitų auditorija, uždara patalpa. Laikas. 10min. Įžanga. Vienas iš žmogaus žalingų įpročių - rūkymas. Propozicija. Dėstymas. Rūkymo priežastis. Kas skatina rūkyti? Rūkymas ir sveikata. Rūkymo žala. Rūkymas ir moteris. Rūkymo įtaka nerūkantiems. Pabaiga. Apibendrinimas.

Rvv04m studentė julija vaisner.

Dėstytoja kalbos tikslas.

Tikslų siekimo būdas. Literatūros šaltiniai: isveikata – brangiausias žmogaus turtas, todėl kiekvieno žmogaus uždavinys stengtis ją išsaugoti. Tačiau ne visiems tai pavyksta, kadangi egzistuoja įgimti ar įgyti įpročiai. Pastarieji yra lengvai įgyjami, bet sunkiai kiekvienas jų atsisakome. įprotis- antroji prigimtis – sako romėnų patarlė. Ir tikrai įpročių reikšmė žmogaus gyvenimui ir sveikatai yra labai svarbi. Dažnai žmonės gerai suprasdami, kad organizmui kenkia žalingi įpročiai neatsisako jų ir kartais kasdien sąmoningai silpnina savo organizmą, trumpina amžių.

žmogus turi ir teigiamų ir neigiamų bruožų, įvairių pomėgių, neretai žalingų, o jiems pasireikšti gyvenimas dažnai sudaro įvairiausių progų. Iš žalingų įpročių dažnai sutinkamas yra rūkymas.

rūkymas ir grožis – absoliučiai nesuderinami dalykai! - pasakys žmogus, niekada nelaikźs rankoje cigaretės. Ir jis bus teisus. Dar nuo vaikystės kiekvienas mūsų yra girdėjęs tokią tiesą: lašas nikotino užmuša arklį . O kaipgi mūsų trapus moteriškas grožis? Juk rūkymas moterį veikia nė kiek ne mažiau, negu nelaimingą dvikanopį gyvulį. nesuderinami dalykai , - linktelės užkietėjusi rūkorė ir automatiškai išties ranką link cigaretės. Todėl, kad ji taip jau yra pripratusi ir ne kartą bandė mesti, bet nieko neišėjo. Todėl, kad jau seniai išmoko praleisti pro ausis grėsmingus sveikatos apsaugos ministerijos ir kosmetologų perspėjimus. Ir rūksta cigaretpagrindinė rūkymo priežastis slypi tabako dūmuose. Juose yra medžiagų, kurios veikia smegenis, svaigina ir iškreipia įprastą psichikos veiklą. Nedaugelis žmonių supranta dūmuose esančių medžiagų žalingą poveikį. Kai kurie rūkantieji tiek stipriai prisiriša prie rūkymo, kad neatsisako jo net susirgę gerklės vėžiu. Stipriems rūkoriams nustojus rūkyti, atsiranda nemalonių reiškinių: galvos skausmas, svaigimas, bendras silpnumas, prakaitavimas, sutrikęs miegas. Užsirūkius jiems palengvėja. Rūkorių organizme pasikeičia medpirmiausia aplinka. Vaikas jau nuo mažens stebi aplinkinių elgesį ir mokosi viską daryti pats. Rūkantis tėvas, mama, bendraamžiai, giminės pasyviai, o kartais ir aktyviai paragina paauglį užsirūkyti. Todėl jaunėja jaunesnių rūkorių. Cigaretė kai kuriems paaugliams gali pasitarnauti kaip būdas atkreipti į save dėmesį. Pirmą kartą užsirūkius ar pakramčius tabak¹, skonis burnoje esti bjaurus. Tokia pat nemaloni ir savijauta- svaigsta galva, norisi vemti, pila prakaitas, apima silpnumas.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2010 m.
  • 11 puslapių (2145 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vanda
  • Rūkymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Rūkymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/rukymas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 13:13
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo