Rumšiškės Lietuvos liaudies buities muziejus


Įvadas. LLBM. Lietuvos liaudies buities muziejaus charakteristika. Vizija. Vertybės. Įstaigos juridinio statuso pagrindimas. Teisinė bazė. Steigimas, veikla, likvidavimo aspektai. Išorinės aplinkos analizė. Išorinė aplinka organizacijose. Išorinės aplinkos analizė „Lietuvos liaudies buities muziejuje“. Konkurentai, jų veiklos privalumai ir trūkumai. Tikslinė rinka ir jos poreikiai Lietuvo liaudies buities muziejuje. PEST analizė. PEST analizė Lietuvos liaudies buities muziejuje. Kas daro įtaką muziejaus veiklai (įstatymai bei įstaigos) ir ką įtakoja muziejaus veikla. Vidinė aplinkos analizė. Įstaigos vidinė aplinka. Lietuvos liaudies buities muziejaus vidinė aplinka. Muziejaus finansinė atskaitomybė. Finansiniai šaltiniai. Jų tvarkos reikalavimai. Turtas. Nekilnojamas turtas. Priežiūros ir tvarkos reikalavimai. Darbo sauga. Higienos reikalavimai. Šildymas ir vėdinimas. Gaisrinė sauga. Darbo saugos samprata. Darbo sauga muziejuje. Šildymas ir vėdinimas muziejuje. Higiena Rumšiškių Lietuvos Liaudies buities muziejuje. Muziejaus higiena. Gaisrinė sauga. Autoūkis muziejuje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo tikslas: Išnagrynėti Lietuvos liaudies buities muziejaus ūkio oganizavimą ir priežiūrą.

Temos aktualumas : Didėjant įstaigų koncentracijai, didelę reikšmę įgauna konkurencija. Nuo įmonės konkurencinio stabilumo priklauso įstaigos ateitis, nes, netirdama rinkos, kainųrinkos,konkurentų veiksmų, įstaiga negalės sėkmingai veikti rinkoje. Norint sužinoti su kokiomis problemomis susiduria Lietuvos liaudies buities muziejus, reikia žinoti, kaip atlikti konkurencingumo analizę, kokie veiksniai yra svarbiausi, kaip nustatyti išskirtines kompetencijas, kokie yra konkurencinės kovos būdai ir pan. Šis darbas remiasi vidinės ir išorinės aplinkos detalios informacijos tyrimais, nustatomi, kokie veiksniai, renkantys įstaigą (be kainos ir kokybės), yra svarbiausi vartotojui.

Lietuvos liaudies buities muziejus- tai vienas iš didžiausių etnografijos muziejų visoje Europoje po atviru dangumi. Šio muziejaus plotas siekia net 195 hektarus žemės ploto. Muziejus taip pat išsiskiria ir tuo, jog jis yra daugiausiai eksponatų turintis muziejus- 140 pastatų ir daugiau nei 88 827 kilnojamų eksponatų. Pagrindinė muziejaus esmė yra ta, jog jis atspindi XVIII a. pab. – XX a.pirmos pusės Lietuvos regionų: Dzūkijos, Suvalkijos, Aukštaitijos ir Žemaitijos bei, nereikėtų pamiršti, Mažosios Lietuvos miestelėnų bei valstiečių buitį, gilias tradicijas ir, taip pat, įvairiausius rankų darbo kūrinius.

Pačioje muziejaus šerdyje, jo centre, yra pastatytas miestelis su jam būdingais pastatais, kuriuose yra gaminami gintaro ir medžio dirbiniai. Taip pat darbuotojai žiedžia puodus. Viena iš įdomiausių, tačiau ir nemaloniausius įvykius menanti miestelio centro vieta yra skaudžius Lietuvai momentus atspindintis tremties bei pasipriešinimo sektorius.

Tai yra konkretesnis ir plačiau bei vaizdingiau pateiktas Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorinis planas, kuriuo naudojantis, lankytojai gali lengviau koordinuotis aplinkoje, taip pat atrasti norimus teritorinius plotus.

Lietuvos liaudies buities muziejaus etnografiniai ir kitos paskirties sektoriai:

Šiuose sektoriuose bei regionuose esantys pastatai yra atgabenti iš įvairių Lietuvos vietovių, kurių daugiausiai sudaro kaimai, ir atitinka tam tikro regiono motyvus:

Filmavimas, fotografavimas (komerciniais ir nekomerciniais tikslais);

Kiekviena įstaiga, kad kokybiškai dirbtų, privalo turėti savo misijąm viziją bei vertybes. Ne išimtis ir Rumšiškių muziejus:

Mes padedame Jums sustabdyti dabartį, persikelti į praeitį ir pažinti bei išgyventi daiktų, pastatų, žmonių istorijas, kad Jūs pažintumėte tėviškę bei didžiuodamiesi puoselėtumėt vertybes, stiprinančias Jūsų tapatumą.

Muziejaus komanda – viena šeima, kurianti svetingus ir jaukius namus lankytojui bei sau. Darbe remiamės šiomis vertybėmis:

Bendro tikslo siekimas, suderinant praeities patirtį, dabarties aktualumą bei ateities perspektyvas;

Atsakomybė už savo darbą ir muziejų.

Lietuvos Liaudies buities muziejuje dirba 63 darbuotojų. Iš jų 11 administracijos darbuotojų, Buhalterinės apskaitos ir atskaiomybės skyriui dirba 4, buities verslų ir amatų dirba skyriuje dirba 11, architektūros skyriuje – 4, Edukacijų ir renginių skyriuje – 6, fondų ir restauravimo – 19, miškotvarkos ir kraštotyros skyriuje dirba 2 darbuotojau, apsaugije – 1, technikos ir ūkio – 3, ir statybų skyriuje dirba 1 darbuotojas.

Pagal A. Kliunką (2007) teisinė bazė – tai įstatymai, nustatantys atsakomybę, kiti įstatymai bei Seimo ir Vyriausybės nutarimai. Lietuvos Liaudies buities muziejaus teisinę bazę reglamentuoja:

Muziejai gali būti dviejų rūšių, t.y. valstybiniai ir nevalstybiniai. Nevalstybinius muziejus steigia nevalstybinės įmonės, įstaigos, organizacijos, taip pat politinės, religinės ir visuomeninės organizacijos, visuomeniniai judėjimai bei fiziniai asmenys, o štai valstybinus, kaip šiuo atveju Lietuvos liaudies buities muziejus, steigia valstybės valdymo institucijos, savivaldybės bei kitos valstybinės įmonės, įstaigos ir organizacijos. Visi muziejai registruojami Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta Kultūros įstaigų registro nuostatų nustatyta tvarka.

Lietuvos liaudies buities muziejaus statute muziejaus veiklos pagrindiniai tikslai yra apibrėžiami taip:

Verslo įmonė yra susijusi ir nuolatos susiduria su išorine aplinka, kuri teikia įmonei palankias galimybes ir sukelia galimas grėsmes. Kiekviena įmonė gali pasirinkti sprendimų priėmimo aplinkybes ir veikti savo aplinką, taip samoningai kurdama savo pačios egzistavimo suvokimą ir apibrėždama savo sprendimus. Taip pat svarbu paminėti, jog aplinkos vertinimas ir prisitaikymas yra būtina reakcija į aplinkos jėgas.

Vykdydama savo veiklą įmonė susiduria su daugybe aplinkos veiksnių, kurie vienaip ar kitaip joje priimamus sprendimus. Ilgalaikiams sprendimams priimti svarbu atkreipti dėmesį į išorinės aplinkos įtaką sprendimams. Tokių sprendimų priėmimo efektyvumas yra tiesiogiai susijęs su organizacijos išorinę aplina. Nors nuolatos besikeičiančios aplinkos sąlygos verčia sprendimus ilgalaikės perspektyvos požiūriu priimti nevisiško aiškumo būsenos, vis dėlto įmonės privalo analizuoti besikeičiančias ir dinamiškas aplinkos jėgas ir savo veiklą pritaikyti prie jų – tai ir yra pagrindinis aplinkos vertinimo tikslas.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1031 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 58 puslapiai (12062 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milda
  • Rumšiškės Lietuvos liaudies buities muziejus
    10 - 5 balsai (-ų)
Rumšiškės Lietuvos liaudies buities muziejus. (2015 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/rumsiskes-lietuvos-liaudies-buities-muziejus.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 01:44
×