Ruošimasis Diskrečiųjų struktūrų egzaminui


Objektų priskyrimai. Požymis public. Požymis private. Požymis protected. Požymis final. Išimčių situacijų atsiradimas. Abstraktus duomenų tipas. Duomenų struktūromis. Iteracijos organizavimui. Iterator > iterator (). X = it. Equals compareTo. Avl medis. RB medis. Avl medyje. AVL medžio. RB medžio. RB medžiu. Splay medis. Balansavimo atvejai. Viengubą kairįjį arba dešinįjį medžio pasukimą. Dvigubą kairįjį arba dešinįjį medžio pasukimą. Kraštinis pomedis. Į kairę. Į dešinę. Vidinį pomedį. Dvigubas kairysis pasukimas. Vieną kartą pasukant į dešinę. Po to į kairę. Dvigubas dešinysis. Vidiniu apėjimu. Rakto didėjimo tvarka. FUNCTION Vidinis apėjimas Viršūnė. If viršūnė <> null then. Vidinis apėjimas Viršūnės kairysis pomedis. Println Viršūnė. Vidinis apėjimas Viršūnės dešinysis pomedis. End function. Rakto maišos kodo angl. hashcode map skaičiavimas. H1 raktas. Maišos kodo perskaičiavimas į masyvo indeksą angl. hashcode compression map. H2 h1 raktas. Maišai raktas = maiša raktas + mod. Raktas = i. Maišai raktas = maiša raktas + i2 mod. Raktas = ∙ maiša2 raktas. Maišai raktas = maiša raktas + ∙ maiša2 raktas mod.


private klasė. Šaim lygmeniui priklauso labiausiai apriboto matomu elementai. Jais galima naudotis tik klasės viduje. Iš kitų klasių jie yra nepasiekiami. Bandant panaudoti private elementą iš kitos klasės kompiliatorius pateiks klaidą.

protected klasė. Šio matomumo lygmens elementus galės pasiekti tik pati klasė kaip private atveju ir klasės kurios paveldės iš šios klasės.

final klasė. Tai klasė, kuri negali būti paveldėta.

Požymis public. Klasės elementas (kintamasis) matomas (gali būti naudojamas) tai pačiai klasei ir už klasės ribų.

Požymis private. Šis požymis nurodo, kad aprašytą klasės elementą (kintamąjį) (savybę ar elgseną) gali naudoti tik šios klasės metodai.

Požymis protected. Klasės elementų (kintamųjų) matomumas toks pats, kaip ir private, išskyrus išvestines klases. Išvestinės klasės bazinių klasių protected elementus (kintamuosius) mato taip pat kaip public.

Požymis final. Tokio tipo kintamojo reikšmė yra visada tokia pati (konstanta).

Sudėtiniai ADT : sąrašas, aibė,stekas,eilutė,prioritetinė,žodynai,hashmap,paieškos medziai

Programavimo kalbose ADT formuojami kaip sąsajos (interfeisai). Programuotojai su ADT dirba išskirtinai tik per sąsajas, kadangi realizacija ateityje gali keistis

Konkretaus ADT realizacijos vadinasi duomenų struktūromis.

Kiekviena kolekcijos klasė, turinti savyje vienaip ar kitaip organizuotų elementų rinkinį,iteracijos organizavimui turi įdiegti Iterable interfeisą, t.y. turi turėti jo metodą

Metodai hasNext, next,remove reikalingi.

Objektų tarpusavio lygybės faktui nustatyti naudojamas metodas equals(), kuris yra paveldėtas iš Object klasės ir yra perrašomas kiekvienai klasei

Anoniminę klasę galima deklaruoti ir inicijuoti tuo pačiu metu, taigi nereikia kurti atskiros klasės, tai padaro kodą efektyvesnį.

Dvejetainių paieškos medžių (DP) bendrumai, skirtumai ir pagrindiniai panaudojimo atvejai.

Atnaujinami viršūnių aukščiai (+1).

DP-medžių vidinis apėjimo algoritmas. Pateikite medžio apėjimo šiuo algoritmu pavyzdį.

DP-medžio iteratoriaus, kuriame panaudojamas stekas, metodo next() veikimo algoritmas. Pateikite iliustraciją.

Atvaizdys viename mazge gali saugoti dvi reikšmes t.y raktą ir reikšmę, reikšmės gali būti vienodos tačiau visi raktai privalo būti skirtingi.

  • Microsoft Word 430 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1825 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilius
  • Ruošimasis Diskrečiųjų struktūrų egzaminui
    10 - 10 balsai (-ų)
Ruošimasis Diskrečiųjų struktūrų egzaminui. (2016 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/ruosimasis-diskreciuju-strukturu-egzaminui.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 01:20
×