Ruporinė antena


Darbo tikslas. Teorinė dalis. Ruporinė antena. Bangos fronto kitimas ruporinėje antenoje. Ruporinės antenos pagrindinės plokštumos. Kontroliniai klausimai. Pasiruošimo darbui užduotis. Darbo užduotis laboratorijoje.

Bangolaidyje sužadintos elektromagnetinės bangos sklinda iki jo atvirojo galo. Čia jos iš dalies atsispindi, o iš dalies išspinduliuojamos. Taigi, atvirąjį bangolaidžio galą galima laikyti elektromagnetinių bangų spinduliavimo šaltiniu – siuntimo antena. Atvirojo galo skerspjūvio plotas (spinduliuojantis paviršius) bangos ilgio kvadrato (2 atžvilgiu yra nedidelis, todėl jo spinduliuotės diagramos pagrindinis lapelis yra gana platus. Taigi, tokios antenos kryptinės savybės yra prastos. Pereinant bangoms iš atvirojo bangolaidžio galo į laisvąją erdvę, staigiai keičiasi jų sklidimo sąlygos. Todėl didelė dalis energijos nuo atvirojo galo atsispindi atgal į bangolaidį. Tai reiškia, kad bangolaidis yra blogai suderintas su laisvąja erdve.

Ruporai būna sektoriniai (E arba H – žiūrint, kuri bangolaidžio sienelė pamažu išplečiama), piramidiniai ir kūginiai. Jų ilgis siekia nuo kelių iki keliolikos bangos ilgių.

Ruporas yra tartum keitiklis, kuris palaipsniui pakeičia:

bangos modą (H10 - stačiakampiame bangolaidyje į T – laisvoje erdvėje);

bangos sklidimo greitį ( į c);

banginę varžą ( į W0);

bangos ilgį ( į (0);

Dėl fazių skirtumo ruporo anga tampa jau nesinfaziniu spinduliuojančiu paviršiumi, ir dėl to jo spinduliuotės diagrama (pagrindinis lapelis) paplatėja, nors dėl spinduliuojančio paviršiaus padidėjimo turėtų susiaurėti. Leidžiamas tam tikras fazės skirtumas (nes visai jo išvengti negalima): E sektorinių ruporų (max(90( ir H sektorinių – (max(135(. Ruporai su tokiais fazių skirtumais vadinami optimaliais, nes jų kryptingumo koeficientas D yra didžiausias esamiems matmenims.

  • Microsoft Word 89 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1211 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Ruporinė antena
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ruporinė antena. (2015 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/ruporine-antena.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 06:48
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo